یزد پورتال
15 بهمن 1402 - 20:31

نجات جان 162 فرزند سقط در استان یزد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به راه اندازی ۱۱ مرکز طرح نفس (نجات فرزندان سقط) در استان گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تاکنون ۱۶۲ فرزند سقط در استان نجات و منجر به زایمان موفق شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دکتر سید مهدی هاشمی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه از بهره‌برداری هشت طرح در حوزه بهداشت و درمان استان از محل منابع دولتی و خیری تا پایان سال خبر دادو اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان فاطمه الزهرای شهرستان مهریز در مراحل پایانی قرار دارد و دو بخش آن در حال خدمات رسانی به مردم است. دو بخش دیگر آن هم به زودی خدمت رسانی می‌کند که امیدواریم در هفته‌های آتی با حضور مسئولان ارشد کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان این‌که تا پایان سال شاهد بهره برداری از هشت طرح با سرمایه گذاری ۳۴۰ میلیارد تومان از محل منابع دولتی و خیری خواهیم بود، افزود: این طرح‌ها شامل «سی سی یو» و «سی تی اسکن» بیمارستان بهاباد، اورژانس‌های دره گاهان، سورک و ده‌بالا، مرکز جامع سلامت نعیم آباد و طزرجان و بیمارستان فاطمه الزهرا مهریز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: خوشبختانه طرح پت اسکن استان ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این طرح در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد. از ابتدای سال جاری تاکنون سه دستگاه «ام آر ای» در شهرستان‌های ابرکوه، مهریز و تفت راه اندازی شده است.

هاشمی با اشاره به راه اندازی ۱۱ مرکز طرح نفس (نجات فرزندان سقط) در یزد و سایر شهرستان‌ها گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تاکنون ۱۶۲ فرزند سقط در استان نجات و منجر به زایمان موفق شده است.

وی همچنین به اجرای پویش ملی سلامت در حوزه غربالگری پرفشاری خون و دیابت در افراد بالای ۱۸ سال شهر‌ها و روستا‌ها اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه ۷۷.۵ درصد مردم استان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به ادامه مراحل تکمیل و ساخت پنج بیمارستان در برخی شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های شهرستان خاتم و مروست به همت خیر و بیمارستان ضیائی اردکان و ولیعصر بافق با پیشرفت ۸۰ درصدی و بیمارستان اشکذر از جمله طرح‌هایی که در دستور کار دانشگاه تا تکمیل و راه اندازی قرار دارد.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1660715

مهمترین اخبار یزد: