یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 06:42

تجارب گذشته و نوآوری لازمه رشد تولید است/ برند یزد در حوزه پوشاک تثبیت شود

فرماندار یزد با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان بومی و متخصص برای تحقق شعار سال، گفت: برای داشتن یک اقتصاد موفق باید استفاده از تجربیات گذشته و نوآوری در تولید را به عنوان ارکان اصلی مورد توجه قرار داد و تلاش کنیم تا برند یزد در حوزه پوشاک تثبیت شود.

به گزارش  خبرگزاری فارس در یزد، سید محمدرضا مدرسی در جریان دیدار با یکی از کارآفرینان موفق و برتر استان یزد تحقق شعار سال را در گرو هم افزایی جدی دولت و بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: استفاده از تجربیات گذشته و نوآوری با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، کلیدهای موفقیت در زمینه تولید است.

وی با تأکید بر این‌که باید تلاش کنیم تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شود، افزود: امروز در کنار مسائل فرهنگی با توجه به نیاز جامعه، توجه به حوزه اقتصاد حائز اهمیت است. اقتصاد زیرساخت می‌خواهد و زیرساخت هم تولید است. لذا اگر بازار مصرف درست باشد تولید هم موفق خواهد بود و در غیر این صورت سهمی از بازار نخواهد داشت.

فرماندار یزد با بیان این‌که اقتصادی موفق است که علم محور باشد، گفت: توجه به حوزه دانش‌بنیان می‌تواند آینده‌ای روشن برای اقتصاد به همراه داشته باشد. کالا و تولید به شرطی موفق هست که نوآوری و خلاقیت در طراحی داشته باشد و سبک و سیاق فرهنگی جامعه را در نظر بگیرند.

مدرسی همچنین بر برندسازی و تبلیغات تأکید کرد ادامه داد: طبق سند یزد نوین بومی‌سازی و تثبیت برند یزد در حوزه پوشاک و نساجی بسیار حائز اهمیت است و برای دست‌یابی به موفقیت در این زمینه می‌توان از ظرفیت نیروی کار جوان و دانشجویان خلاق استان یزد بهره‌گیری کرد.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1232315

مهمترین اخبار یزد: