یزد پورتال
04 فروردین 1402 - 18:16

اسکان تاکنون ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی در یزد/ حضور گردشگران افزایش 2درصدی داشت

مدیر کل میراث فرهنگی یزد از اسکان قریب به ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در این شهر میراث جهانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، به نقل از ستاد خدمات سفر استان، احمد آخوندی در مورد آخرین آمار مسافران نوروزی در این استان، اظهار کرد: مجموع آمار اسکان مسافران نوروزی از ۲۴ اسفند لغایت پایان روز سوم فروردین ۱۴۰۲ تعداد ۲۵۹ هزار و ۲۹۶ مسافر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی به رشد سه درصدی ترددهای ورودی به استان با وسایل نقلیه سبک و سنگین نسبت به سال قبل اشاره کرد و افزود: از ۲۴ اسفند لغایت ۳ فروردین ۱۴۰۲  تعداد  ۳۷۹ هزار و ۸۱۷ دستگاه خودرو به استان یزد وارد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین از رشد ۴۹ درصدی ورودی میهمانان نوروزی از طریق قطار خبر داد و گفت: در همین مدت ۱۱ هزار و ۳۱۲ نفر مسافران از این طریق به یزد وارد شده‌اند که این رقم در سال گذشته  هفت هزار و ۵۶۵ نفر بوده است.

وی مجموع آمار ورودی از طریق پرواز به یزد از ۲۴ اسفند لغایت سوم فروردین ۱۴۰۲ را نیز شش هزار و ۶۰۰ مسافر ذکر کرد و افزود: تعداد مسافران هوایی یزد در مدت مشابه سال قبل شش هزار و ۱۷۹ نفر بوده که حکایت از رشد ۷ درصدی دارد.

آخوندی در پایان مجموع آمار بازدید از بناهای شاخص استان یزد را از ابتدای آغاز تعطیلات نوروزی امسال تاکنون ۱۱۲ هزار و ۲۲۸ نفر اعلام و با اشاره به آمار ۱۰۹ هزار و ۷۷۳ نفری مدت مشابه سال گذشته، از رشد دو درصدی در این باره خبر داد.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1108124

مهمترین اخبار یزد: