یزد پورتال
08 خرداد 1402 - 11:26

ادغام شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع باعث افزایش بهره‌وری می‌شود

یزد- امام جمعه یزد گفت: ادغام شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع در نهایت باعث صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری، صبح دوشنبه در دیدار با سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی با اشاره به اینکه مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی باعث ایجاد نظم در حوزه صنعت شده است، اظهار کرد: این نظم باید به گونه‌ای باشد که در کیفیت صنایع نیز تاثیر بگذارد و به سمت حوزه دانش بنیان و گسترش صنایع پاک نیز حرکت کند.

وی افزود: در صنایع بزرگ باید به مبحث زمین بیش از گذشته توجه شود، زیرا در این صنایع متراژ زمین بسیار زیاد است و برخی از افراد ممکن است از این موضوع سوء استفاده کنند.

امام جمعه یزد ادامه داد: برای این صنایع بزرگ باید روشی اتخاذ شود که زمین در تملک دولت باقی بماند و مالک صنعت به عنوان مستاجر در زمین مربوطه به فعالیت بپردازد، اما تا زمانی که صاحب صنعت در آن مکان مشغول به فعالیت صنعتی است، اجاره بهایی بابت زمین از فرد گرفته نشود.

وی با اشاره به صنایع کوچک عنوان کرد: در صنایع کوچک که به نوعی سیر زندگی تعداد کمی از افراد به آن صنعت وابسته است، این موضوع باید متفاوت باشد به گونه‌ای که صاحب صنعت باید بتواند امرار معاش کند و آسیب نبیند.

ناصری ادامه داد: باید به صنایعی که دانش‌بنیان هستند یا مشکلی از اقتصاد استان و کشور را حل می‌کند توجه بییشتری کرد.

وی افزود: نباید به صورت بی‌رویه به هر شرکت دانش‌بنیان زمین اختصاص داده شود، بلکه باید هر کدام از این شرکت‌ها را به صنایعی که در آن تخصص دارند معرفی کرد تا باعث کسب تجربه و کمک به پیشرف آن صنعت نیز شود.

امام جمعه یزد ادغام شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع را عاملی برای پیشرفت هر دو طرف دانست و گفت: این ادغام در نهایت باعث صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود، بنابراین باید به این مبحث بیشتر توجه کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1246368

مهمترین اخبار یزد: