یزد پورتال
19 دی 1401 - 12:20

«آب پایدار» فصل مشترک مطالبات مردم یزد

مهران فاطمی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح برخی از برنامه های سفر ریاست جمهوری به استان یزد، پروژه انتقال آب از دریا به استان یزد را ابرپروژه عمرانی و تمدنی خواند و اظهار داشت: تامین آب پایدار، فصل مشترک مطالبات عموم مردم استان در طول دهه های گذشته است که این آرمان و آرزوی دیرینه یزدی ها در جریان سفر رئیس جمهور، بُعد اجرایی و عملیاتی به خود می گیرد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از دریا به استان یزد به عنوان اولین برنامه دور دوم سفر رئیس جمهور به استان، افزود: دولت سیزدهم برای اجرای این پروژه تا سقف ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل حقوق دولتی معادن تمهید کرده است.

افتتاح ۱۷۰ واحد ویلایی مسکن نهضت ملی در یزد

استاندار یزد عنوان کرد: در جریان این سفر دو روزه، بیش از ۱۷۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی واگذاری اراضی طرح نهضت ملی مسکن به مردم به صورت ویلایی و آغاز عملیات ساخت آنها صورت خواهد گرفت.

فاطمی از برنامه های سفر رئیس جمهور به استان را افتتاح رسمی پروژه خط پدافندی آب یزد و بهره برداری از پروژه های مختلفی در حوزه افتتاح پست های برق عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به عزم جدی استان برای احیای واحدهای تولیدی راکد بیان کرد: در پرتو پیگیری های صورت گرفته، ۷۶ واحد راکد استان به چرخه تولید بازگشته اند.

استاندار یزد با اشاره به افتتاح یک پروژه فولادی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان در شهرستان بافق در جریان سفر رئیس جمهور به استان، اظهار داشت: همزمان با افتتاح این پروژه، تعدادی واحد اقتصادی نیز افتتاح می شوند.

حضور رئیسی در جمع مردم یکی از شهرستانهای استان یزد

فاطمی یکی از برنامه های سفر آیت الله رئیسی را حضور در حداقل یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته استان دانست و افزود: به احتمال زیاد در یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته اجتماع مردمی برگزار می شود و رئیس جمهور با مردم گفت و گو خواهد کرد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه بیان و ارائه درخواست ها و مطالبات از رئیس جمهور، اظهار داشت: در شورای اطلاع رسانی بنا بر راه اندازی دو پویش توسط صداوسیما برای دریافت مطالبات مردم شد لذا مردم استان می توانند در قالب این پویش ها دغدغه ها و مطالبات خود را به اطلاع رئیس جمهور برسانند.

دریافت نامه های مردمی در امیرچقماق

فاطمی ادامه داد: مردم استان همچنین می توانند درخواستهای خود را به صورت مکتوب به محل های دریافت نامه در محل اجتماع مردمی در میدان امیرچقماق تحویل دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار طی سه سال مصوب شد، بیان کرد: ظرف قریب به پنج، شش ماه، حدود ۲ هزار و۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تزریق و در پرتو آن بسیاری از پروژه های متوقف شده، احیا شد.

استاندار یزد با بیان اینکه با تزریق قریب به یک سوم اعتبارات سفر در این مدت، استان یزد تبدیل به کارگاه بزرگ عمرانی شده است، افزود: تعدادی از این پروژه ها افتتاح شده و تعدادی در دهه فجر و هفته دولت افتتاح خواهند شد.

سرعت قابل قبول پیشرفت مصوبات سفر اول

فاطمی بیان کرد: زمان اجرای پروژه ها از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ است اما ابلاغ حدود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در مدت کمتر از یکسال بیانگر سرعت قابل قبول پیشرفت مصوبات است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در دور دوم سفر، تلاش شده بیشتر مصوبات متمم و مکمل مصوبات سفر اول باشد، افزود: بر این اساس تمهید شده تا برای پروژه هایی دچار مشکل به لحاظ تامین مالی، متمم بودجه ای دیده شود.

استاندار یزد با بیان اینکه در جریان این سفر آرمان و آرزوی دیرینه مردم مبنی بر تامین آب پایدار برای حفظ حیات یزد محقق می شود، از عموم مردم استان دعوت کرد با حضور پرشور خود در اجتماع مردمی ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه، تصویر باشکوهی از وحدت، همدلی و قدرشناسی یزدی ها را در سطح ملی و بین المللی به نمایش بگذارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 965084

مهمترین اخبار یزد: