یزد پورتال
26 شهریور 1402 - 16:14

شکل‌گیری شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در یزد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از راه‌اندازی شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی به ریاست امام جمعه و نایب رئیسی استاندار یزد خبر داد.

 احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در گفت و گو با خبرنگار فارس، با اشاره به اهمیت راه‌اندازی شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان یزد  اظهار کرد: بر اساس دستور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تشکیل این شورا در استان‌ها، اولین جلسه شورا در ۳۱ تیرماه در استان یزد برگزار شد.

وی افزود: امام جمعه یزد به عنوان رئیس، استاندار یزد به عنوان نایب رئیس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر و همچنین دستگاه‌های مرتبط و تعدادی از فعالان قرآنی در این شورا عضویت داشته و در جلسات حضور دارند و تصمیمات لازم در حوزه قرآن و عترت اتخاذ خواهد شد.

عابدی گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی، هماهنگی بین دستگاه‌ها در حوزه قرآن و عترت و برنامه‌ریزی برای هماهنگی و ساماندهی طرح‌های قرآنی تا از بعضی موازی‌کاری‌ها جلوگیری شود، ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌های مرتبط با حوزه قرآن و عترت و سایر نهاد‌ها از جمله اهدافی است که در این شورا دنبال می‌شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد تصریح کرد: در اولین نشست شورا طرح «چهار هزار شهید چهار هزار حافظ قرآن کریم» در دستور کار قرار گرفت و موارد لازم مطرح شد. 

پایان پیام/ب

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1501584

مهمترین اخبار یزد: