یزد پورتال
07 اسفند 1401 - 11:15

استاندار یزد: لزوم وجود روحیه معنوی و جهادی سپاه در دستگاه‌های اداری

استاندار یزد گفت: هیچ مولودی مبارکتر از سپاه در انقلاب اسلامی به لحاظ سازمانی متولد نشده و تنها سازمانی که در طول ۴۴ سال انقلاب اسلامی پابه پای انقلاب حرکت کرد و هیچ انحرافی نداشته مجموعه سپاه است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد،‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان، مهران فاطمی در جریان دیدار با جمعی از پاسداران سپاه الغدیر استان ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، اظهار کرد: هیچ مولودی مبارکتر از سپاه در انقلاب اسلامی به لحاظ سازمانی متولد نشده است و تنها سازمانی که در طول ۴۴ سال انقلاب اسلامی پابه پای انقلاب حرکت کرد و در ریل انقلاب هیچ انحرافی نداشته مجموعه سپاه است.

وی افزود: باید این موضوع مورد واکاوی و بررسی قرار گیرد و مدل سیستمی سپاه در سیستم اجرایی کشور که قرار است ماموریت‌های انقلاب که مهم‌ترین آن تمدن اسلامی نوین اسلامی است را اجرایی کند شبیه‌سازی و اجرایی شود.

استاندار یزد با اشاره به بیانات رهبری تصریح کرد: سپاه فراتر از یک سازمان نظامی است و یک مولفه که موجب برتری سپاه پاسداران شده و هیچ نهاد نظامی در دنیا مجهز و مسلح به آن نیست معنویت است که ابزار و مؤلفه‌ای ماورای قدرت بشری است و با وجود اینکه ساختن تجهیزات در کشور لازم است اما کافی نیست و آن شخص جهادی، متدین و مقاوم‌ که با این تجهیزات کار می‌کند حرف اصلی را می‌زند‌.

فاطمی با بیان این‌که روحیه جهادی که در نهاد سپاه وجود دارد باید در ادارات و سازمان‌های دیگر نیز عملی شود، گفت: در این ۱۶ ماه مسئولیت در جایگاه استاندار یزد که همه تلاش خود را در خدمت به مردم به کار بردم به این اعتقاد دارم که چنانچه هر کدام از ادارات ما معنویت، انسجام، انقلابی و جهادی بودن، اقتدار، گوش به خط رهبری و حضرت امام(ره)، نوآوری، روحیه ایثار و سخت کوشی ویژه سپاه پاسداران را در خود داشتند هزاران برابر خدمات انجام شده در استان شکل گرفته بود.

وی‌ با بیان این‌که برخی تمدن سازی نوین ایرانی اسلامی را آرمانی و فقط مختص کلام ‌و‌ مکتوبات می‌دانند، اضافه کرد: معتقدم هم اکنون هم ما می‌توانیم تمدن سازی کنیم و به نتیجه برسانیم، همانگونه که سلسله‌های مختلفی از ایلخانی تا قاجاری در یزد حکومت کردند و‌ آثار معماری و شهرسازی از خود به جای گذاشتند مطمئنا جمهوری اسلامی نیز به لحاظ منابع سازمانی، توانمندی، تجهیزات، علمی و فناوری و ...  می‌تواند تمدن‌ساز باشد.

فاطمی افزود: یکی از نمونه‌های تمدن‌سازی، اجرایی کردن نهضت ملی مسکن مبتنی بر سبک ایرانی اسلامی است که در یزد با ساخت مسکن‌های ویلایی که در کنار آنها محوریت مسجد جامع و ساخت مساجد، حسینیه، بازار و میدانگاه در نظر گرفته می‌شود اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد: با به کار گیری همت بلند و نگاه راهبردی، مومنانه و اعتقادی سپاه در دستگاه‌های اداری می‌توانیم سرعت تمدن سازی را افزایش دهیم و باید به این روحیه سپاه پاسداران و این سازمان مقدس غبطه خورد.

استاندار یزد یادآور شد: پیش از قرار گرفتن در منصب استاندار یزد،  به عنوان معلم و دانشجوی بسیجی به لحاظ نظری و تاریخی معتقد بودم که اگر سپاه نبود کشور هم نبود اما پس از گذشت ۱۶ ماه قرار گرفتن در این منصب، از نظر تحقیقات و تجربی و با ایمان صد چندان به این باور رسیده‌ام که اگر سپاه نبود کشور هم نبود.

وی تاکید کرد: در تمامی لحظات و مدت مسئولیتم به عنوان استاندار یزد، حضور معنوی سپاه پاسداران و سپاه الغدیر یزد و حضور، پشتیبانی و‌ کمک‌ در میدان و صحنه سپاه وجود داشت و  بزرگترین اتفاقی که شکل گرفت سفر رئیس‌جمهور به یزد بود که با تلاش‌هایی که صورت گرفت و حضور ستودنی مردم گزینه‌های روی میز دشمن را جابه‌جا کرد و این اتفاق خوبی بود که به همت سپاه الغدیر انجام گرفت.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1057840

مهمترین اخبار یزد: