یزد پورتال
05 شهریور 1401 - 18:29

اهدا 166 سری جهیزیه ویژه مددجویان به مناسبت هفته دولت در یزد

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: همزمان با هفته دولت ۱۶۶ فقره جهیزیه به همین تعداد نوعروس تحت‌ حمایت این نهاد در استان اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد استان، محمد شجاعان در این باره اظهار کرد: به همین منظور کمیته راهبری جهیزیه با مشارکت خیران مراکز نیکوکاری و اصناف و صاحبان صنایع به منظور تامین جهیزیه مورد نیاز نوعروسان نیازمند در این اداره ایجاد شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز کمیته امداد نسبت به پرداخت کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه ۳۸۰‌ نوعروس ازدواج مجدد زنان تحت حمایت زوج‌های نیازمند و هدیه ازدواج پسران تحت حمایت اقدام کرده است.

ازدواجمدیرکل کمیته امداد یزد با بیان رویکرد این نهاد در تحکیم بنیان خانواده و ترویج فرهنگ ازدواج آسان گفت: این نهاد سال گذشته بیش از هفت میلیارد تومان برای کمک به تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند و کمک به امر ازدواج آنان هزینه کرد.

خانوادهشجاعان با اشاره به نحوه مشارکت نیکوکاران در تامین جهیزیه مورد نیاز نوعروسان تحت حمایت این نهاد تصریح کرد: زمینه مشارکت مردم خیراندیش در تامین جهیزیه و کمک به امر ازدواج نیازمندان فراهم است و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه و یا تماس با دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان و با تعیین نیت خاص برای ازدواج مددجویان تحت حمایت کمک های نقدی و غیرنقدی خود را در قالب طرح کوثر به این نهاد اهدا کنند

وی در پایان خاطرنشان کرد: کمک هزینه ازدواج مددجویان و نوعروسان نیازمند تحت حمایت از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های مردمی همچون صدقه و زکات پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 667784

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: