یزد پورتال
05 خرداد 1402 - 15:25

نمایندگان مجلس انتظارات و مطالبات مردم را پیگیری کنند

یزد- امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه مردم از نمایندگان خود انتظاراتی دارند، گفت: نمایندگان باید انتظارات و مطالبات مردم را پیگیری کرده و به آن اهمیت دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه‌های نمازجمعه بهاباد با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: سوم خرداد نه تنها خرمشهر آزاد شد بلکه سرنوشت جنگ نیز رقم خورد به طوری‌که در فاصله یک ماه درعملیات غرورآفرین بیت المقدس، دستاوردهای بسیاری کسب کردیم.

وی افزود: این عملیات نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است زیرا در این عملیات ۱۹ هزار نیروی عراقی به اسارت درآمدند و خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اشغال به آغوش وطن بازگشت.

امام جمعه بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت امام رضا(ع) عنوان کرد: عشق به امام رضا(ع) باید برای ما بصیرت افزایی به همراه داشته باشد و بینش آن حضرت را در ما ایجاد کند تا از جریان‌های سیاسی شناخت بدست آوریم.

ابراهیمی بشکانی با اشاره به اینکه نحوه و انجام دستورات اسلامی در زندگی امام رضا(ع) می تواند الگو و چراغ راه مسلمانان باشد، اظهار داشت: وجود حرم مطهر امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارشان در ایران باعث شده تا عزت و عظمت به این کشور داده شود و مردم نیز باید خود را خادم این حرمین بدانند.

وی افزود: دهه کرامت فرصت بسیار مناسبی برای تبیین مسئله ولایت و ولایتمداری، ترویج فرهنگ رضوی، شناخت عظمت امام رضا(ع) و تعمیق باورهای دینی در جامعه اسلامی و ایجاد فضای معنوی است.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه حضرت معصومه(س) بانوی فضل و کرامت است که در علم، کمال، تقوا و قداست جایگاه ارزشمندی دارد، یادآور شد: سالروز ولادت کریمه اهل بیت که به نام روز دختر نامگذاری شده، فرصتی مناسب برای تبیین حجاب و عفاف و بیان جایگاه والای دختران و زنان عفیفه است، زیرا حضرت معصومه(س) الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به‌ ویژه شیعیان اهل بیت(ع) است.

وی از عموم مردم ولایتمدار بهاباد خواست تا دربرنامه‌های دهه کرامت و زیرسایه خورشید که با حضور خدام حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود، حضوری پرشور داشته باشند.

ابراهیمی بشکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: ایشان با وجود تعریفی که از مجلس داشتند، نمایندگان را از ملاحظات جناحی و حزبی در تصویب قوانین منع کردند و تاکید داشتند که قانون باید با سلامت و برای رضایت خداوند تصویب شود.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه ما نیز از نمایندگان استان خود انتظاراتی داریم، افزود: نظارت بر اجرای قوانین از وظایف مهم نمایندگان است ضمن اینکه نمایندگان باید مطالبات و انتظارات مردم را مدنظر قرار دهند و برای تحقق آن تلاش کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239384