یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 22:06

نخستین مجمع شورای هماهنگی روابط عمومی‌ شهرداری‌های یزد تشکیل شد

یزد- نخستین مجمع شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری‌های استان یزد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد در نخستین مجمع این شورا اظهار داشت: برای برگزاری مجمع و آغاز به کار شورای هماهنگی روابط‌عمومی شهرداری‌های استان یزد پیگیری‌های زیادی از سوی روابط‌عمومی شهرداری یزد انجام گرفت.

سیدمحمد رستگاری ادامه داد: در شهرداری‌ها برخی روابط‌عمومی‌ها علاوه بر اینکه مسئولیت اطلاع‌رسانی را برعهده دارند، وظایف دیگری هم در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد گفت: شهرداری یکی از نهادهایی است که خدمات و وظایف بسیار گسترده‌ای را بر دوش دارد و به همین دلیل روابط‌عمومی‌ها هم وظایف بسیار گسترده‌ای را بردوش دارند.

رستگاری بیان کرد: این شورا هیچ کار موازی با شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد انجام نمی‌دهد و در واقع این شورا بازوی قدرتمندی برای فعالیت شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد خواهد بود و به عنوان صدای کل شهرداری‌های استان فعالیت می‌کند و می‌تواند در بهبود عملکرد شهرداری‌ها نقش بهتری را ایفا کند.

شورای هماهنگی روابط‌عمومی شهرداری‌ها سطح کیفی اطلاع رسانی شهرداری‌ها را افزایش می‌دهد

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد نیز در این جلسه با اشاره به آغاز به کار شورای هماهنگی روابط‌عمومی شهرداری‌های استان یزد، گفت: این شورا سطح کیفی اطلاع رسانی شهرداری‌ها را افزایش می‌دهد.

حامد سلطانی بیان کرد: هدف ما برای شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری ها در درجه اول استفاده از تجربیات یکدیگر برای اجرای هرچه بهتر و بیشتر وظایف و فعالیت‌هایمان است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از مواردی که به صورت جدی در این شورا به دنبال آن هستیم، حمایت روابط عمومی‌های شهرداری‌های استان یزد از یکدیگر برای دستیابی به اهداف اصلی مجموعه‌هایمان است.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد افزود: در کنار خلاقیت‌هایی که‌ می‌توانیم در عصر نوین ارتباطات داشته باشیم، به نوعی این شورا کمک می‌کند تا ما یاریگر یکدیگر در تبیین اقداماتی باشیم که شهرداری‌ها به مردم ارائه می‌کنند.

سلطانی گفت: این موضوع میسر نمی‌شد به غیر از این صورت که در کنار یکیگر بنشینیم و صحبت کنیم و با گفت‌وگوی سازنده زمینه تحقق این هدف و پیشبرد اهداف را محقق کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: در ادامه مسیر شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد، حمایت مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد از این شورا وجود داشته باشد.

شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ شهرداری‌های یزد منشاء اقدامات خوب در استان خواهد بود

قائم مقام روابط عمومی استاندار یزد نیز در این جلسه به ضرورت هم‌افزایی در زمینه بهبود عملکرد اطلاع رسانی در استان تاکید کرد و گفت: شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ شهرداری‌های یزد منشاء اقدامات خوب در استان خواهد بود.

سجاد کلمبو بیان کرد: وجود شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری‌های استان، اتفاق مبارکی است چرا که امروز بخش اعظمی از اقداماتی که در حوزه‌های فرهنگی، عمرانی، خدماتی رخ می‌دهد، توسط شهرداری‌ها است.

وی با بیان اینکه یک سری گلایه‌مندیها هم از طرف هم استانی‌ها و همشهری‌ها در شهرهای مختلف ممکن است نسبت به عملکرد شهرداری‌ها وجود داشته باشد، گفت: اینکه ما گردهم بنشینیم و شورایی در این حوزه تشکیل دهیم می‌تواند با یک خرد جمعی هم کارها و اتفاقات بهتر و مبارکی را ترتیب دهد و هم مشکلات موجود را از پیش پای روابط عمومی‌های شهرداری‌ها بردارد.

کلمبو بیان کرد: نظیر شورای هماهنگی روابط عمومی شهرداری‌های استان یزد در ادارات دیگر از جمله صنعت آب و برق، اقتصاد و دارایی و برخی نهادهای دیگر وجود دارد و ضرورت ایجاد آن به خوبی احساس می شد.

قائم مقام مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد اظهار امیدواری کرد: شواری هماهنگی روابط عمومی شهرداری‌های استان یزد بازویی توانمند و قدرتمند در کنار شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان باشد و بتوان از ظرفیت‌های موجود در بهبود عملکرد استان در حوزه اطلاع رسانی استفاده کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1234218

مهمترین اخبار یزد: