یزد پورتال
29 دی 1401 - 14:33

سردار معروفی: رفع مشکلات مردم مهمترین مأموریت مجامع بسیج در کشوراست

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که سپاه جانفدای ملت ایران است و خود آسیب‌ها را می‌پذیرد اما اجازه نمی‌دهد به مردم و نظام و انقلاب آسیبی برسد، گفت:‌ رفع مشکلات مردم با استفاده از ظرفیت نخبگانی بسیج مهمترین مأموریت مجامع بسیج در کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سردار حسین معروفی پیش از ظهر امروز در جریان سفر به این استان با حضور در مجمع بسیجیان استان یزد با بیان این‌که مجامع بسیج در سراسر کشور به هیچ عنوان با دولت موازی کاری نمی‌کنند، اظهار کرد: هیأت‌های اندیشه ورز با استفاده از یک جمع نخبگی، بسیجی، جهادی و انقلابی به دنبال  تسریع امور و کمک برای توسعه همه جانبه کشور هستند.

وی افزود: هدف اصلی، رفع مشکلات مردم است و در این راستا افراد نخبه بسیجی و جهادی وقت می‌گذارند و تولید فکر می‌کنند تا راهکاری برای حل مشکلات کشور و مردم پیدا کنند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین معروفی همچنین بر اولویت‌بندی مسائل و مشکلات تأکید کرد و گفت: کار بزرگی در یک ماه آینده انجام خواهد شد و این اولویت‌ها اعلام و نظام مسائل استان‌ها توسط مجامع بسیج در سراسر کشور مطرح می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواردی که پیرامون طرح اقتصاد مقاومتی مطرح شد، با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم سفره مردم کوچک نشود، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی برای کوچک شدن سفره مردم مطرح نشد بلکه برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی به میان آمد.

سردار معروفی تأکید کرد: انقلاب اسلامی به فضل الهی و به برکت مجاهدت مردم و امامین آن، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری دارد و روشن است که کجا بودیم و به کجا رسیدیم و امروز نیز باید از هر آنچه مسیر برون‌رفت ما را از مشکلات فراهم می‌کند، استفاده کنیم که مهم‌ترین آن اقتصاد مقاومتی است.

معاون سازمان بسیج با بیان این‌که عده‌ای نمی‌خواهند بگویند که ملت ایران هوشمند است، افزود: این در حالی است که ملت ایران هوشمندی فوق‌العاده‌ای دارد و از همان دوران مبارزات انقلاب تاکنون، این هوشمندی را به اثبات رسانده است.

وی خاطرنشان کرد یادآور شد: از همان دوران مبارزات و اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، با هدایت و مدیریت امام خمینی (ره)، همه گروه‌ها، سلایق، مذاهب و همه اقوام برای سرنگونی طاغوت مشارکت کردند و انقلاب پیروز شد.

سردار معروفی ادامه داد: دشمن جنگی به راه انداخت که همه مردم از اقشار و گروه‌های مختلف در آن شرکت کردند و هشت سال جنگ نابرابر را تاب آوردند و انقلاب نوپای ما در برابر کشورهای مختلف جهان ایستاد و این تاب‌آوری به‌واسطه نقش‌آفرینی اقوام و مذاهب و گروه‌های مختلف رخ داد.

معاون سازمان بسیج بیان کرد: بعدازآن در جریان سازندگی، جریان هسته‌ای، جنگ نابرابر احزاب ۸۸ نیز ملت ایران به فرمان رهبری صف‌آرایی کردند و مهر تأییدی بر انقلاب اسلامی زدند و سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ بازهم مردم راه خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

وی با بیان این‌که این‌ها همه از هوشمندی ملت ایران است، گفت: امسال نیز همه اسب‌ها را زین کردند و فکر کردند این ملت خسته و ذائقه آن عوض شده اما ملت ایران بازهم هوشمندی به خرج دادند و روز ۱۳ آبان امسال که جمعه بود، همه به صحنه آمدند یا در تشییع شهدای گمنام در یک روستا، جمعیتی به‌اندازه همه اغتشاشگران در سراسر ایران حضور یافتند.

سردار معروفی تصریح کرد: این‌ها همه از هوشمندی ملت ایران است و راهبرد انشقاق قومی و مذهبی راهبردی پوسیده و شکست‌خورده است و دلیل آن این است که این ملت عاشورایی است و نطفه این انقلاب با عاشورا بسته شده است.

وی با اشاره به شعار حاج قاسم سلیمانی که ما «ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم» افزود: این شعار یعنی اینکه ما در جنگ‌ها و تهاجمات نابرابر ایستاده‌ایم و همان‌طور که لشکر پرشمار یزید نتوانست ذائقه ۷۲ نفر را تغییر دهد، رسانه‌های معاند و حرکت‌های ظالمانه نیز نمی‌توانند ذائقه این ملت را تغییر دهند.

معاون سازمان بسیج با مروری بر عملکرد سپاه از زمان شکل‌گیری تاکنون عنوان کرد: آیا این سپاه که از مردم و برای مردم است در برابر این‌همه تهاجم، تهمت، ظلم و ناسپاسی یک متر عقب نشسته یا قدری در برابر شرافت ملت ایران کوتاه آمده است؟

سردار معروفی بیان کرد: این سپاه پشت انقلاب است و به دشمنان می‌گوییم که این سپاه موجودی زنده و بانشاط و پنجره مستحکم انقلاب است، یعنی سپاه جان فدای ملت ایران است و خود آسیب‌ها را می‌پذیرد اما اجازه نمی‌دهد به مردم و نظام و انقلاب آسیبی برسد.

وی تأکید کرد: ما به فضل الهی و به‌فرمان اماممان با همه وجودمان برای تولید قدرت و برای ملت و برای انقلاب و برای تفکر غنی اهل‌بیت (ع) در میدان ایستاده‌ایم.

معروفی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی را نباید با خاطره بلکه باید با نظام‌های فکری او تعریف کنیم، تصریح کرد: سردار سلیمانی دارای مجموعه‌ای از نظام‌های سیاسی، شهامت، غیرت، ولایتمداری، ولایت باوری، خانه و خانواده بود.

وی بیان کرد: نظام ولایت باوری حاج قاسم، با نظام ولایت‌پذیری متفاوت است، نظام ولایت باوری او نظام فرمان گرفتن و نظام فتوا گرفتن نبود بلکه حاج قاسم در ولایت ذوب بود و ادب و وفا و معرفت به امام در وجودش موج می‌زد.

معروفی یادآور شد: خیلی‌ها می‌خواستند حاج قاسم ما را از سرزمین سوریه بازگردانند اما حاج قاسم چون می‌دانست امامش چه می‌خواهد تا آخرین لحظه ایستاد زیرا معتقد بود که جمهوری اسلامی حرم الهی است و این حرم نباید تهدید شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 986062

مهمترین اخبار یزد: