یزد پورتال
25 فروردین 1402 - 03:47

عاقبت اندیشی در همه امور رمز رستگاری است

یزد- امام جمعه یزد گفت: عاقبت اندیشی در همه امور و حرکت در مسیر رضای خدا، رمز رستگاری بشر در دنیا و آخرت است.

آیت الله محمدرضا ناصری در مراسم احیای شب ۲۳ ماه مبارک رمضان در آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) با بیان اینکه دنیای امروز به مادیات و لذات دنیوی تکیه کرده و هدف خلقت را فراموش کرده است، اظهار داشت: اسلام هدف خلقت را مشخص کرده و خدا در قرآن کریم فرموده که ای انسان من دنیا را برای تو و تو را برای عبادت و بندگی خدا خلق کردم.

وی عنوان کرد: برای رسیدن به کمال که همان رسیدن به خداست، ارتباط با خالق باید تقویت شود و نباید عبادت خدا را با لذات زودگذر دنیوی عوض کنیم.

ناصری با بیان اینکه معاد و قیامت حتمی است، افزود: در قرآن کریم بالغ بر ۲ هزار آیه در مورد معاد، زندگی اخروی و سرنوشت انسان در قیامت آمده است.

امام جمعه یزد با اشاره به آیات و روایات اسلامی در مورد تقوا و قیامت اظهار داشت: توجه به خدا در زندگی و رعایت تقوا راه رستگاری انسان است و همه هدف خلقت این است که خدا را بشناسیم و همواره به یاد خدا باشیم.

ناصری ادامه داد: باید در خلقت خود تفکر کنیم و بنگریم از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم و تفکر در خلقت، می‌تواند سرآغاز سعادت بشر باشد.

وی با بیان اینکه تفکر باید در تمام شئون زندگی ما وارد شود، افزود: تفکر و تعقل در زندگی، تحصیل، کار و آینده بشر باید وارد شود و گرچه سیستم آموزشی ما این قدرت را از ابتدا در ما تقویت نکرده، اما باید تلاش کنیم با تفکر در رموز آفرینش، به خدا نزدیک شویم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فیوضات ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خدا هر حرکت روزه‌دار و هر عبادت مؤمنان را چندین برابر در ماه رمضان پاداش می دهد تا به این بهانه بندگانش را به خود نزدیک کند و از این ماه به عنوان فرصتی برای نزدیکی به خدا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال، خالقی دانا و تواناست، افزود: خدا در قلب بندگان مؤمن و خدای مهربانی ها، عزت و مهربانی هاست.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شیخ غلامرضا فقیه خراسانی بیان کرد: این عالم بزرگوار، عالمی خدایی بود و تمام عمر خود را به بیان معارف و احکام الهی برای مردم پرداخت.

امام جمعه یزد تصریح کرد: علمایی چون حاج شیخ فقیه خراسانی، پیروان واقعی امام حسین (ع) هستند و همانگونه که امام حسین (ع) همه زندگی خود را در راه خدا فدا کرد، زندگی خود را وقف شناخت خداوند متعال کرد.

وی با تاکید بر لزوم عاقبت اندیشی در همه امور عنوان کرد: هر عمل و اقدام و گفتاری که می خواهیم انجام دهیم، باید به عاقبت و نتیجه آن فکر کنیم و اگر با رضای خدا فاصله داشت، از آن دوری کنیم، آنگاه رستگار خواهیم شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1146662

مهمترین اخبار یزد: