یزد پورتال
25 فروردین 1402 - 16:19

راهپیمایی روز قدس چند پله صهیونیست‌ها را به افول نزدیک می‌کند

یزد- امام جمعه یزد گفت: هر سال که راهپیمایی روز قدس در ایران اسلامی انجام می‌شود، صهیونیست‌ها یک پله به افول نزدیکتر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تقدیر از مردم روزه‌دار یزد که در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند، اظهار داشت: امیدواریم شما مسئولان و مردم با وفا با زحماتی که در راه اسلام کشیدید، مورد عنایت ویژه پروردگار متعال قرار بگیرید.

وی بیان کرد: از زمانی که امام روز قدس را مطرح کردند و از روزی که مردم ما به حمایت از فلسطینی‌ها به خیابان‌ها آمدند، مردم فلسطین از شرایط گذشته خود خارج شدند و مقاومت رنگ و بوی تازه‌ای گرفت.

ناصری یادآور شد: شرایط امروز متفاوت از گذشته است و حرکات آنها خدایی است و امروز در برابر صهیونیست‌هایی که همه می‌گفتند کسی نمی‌تواند در مقابل آنها بایستند، ایستادگی و مقاومت می‌کنند و با آنها مبارزه می‌کنند.

وی ادامه داد: صهیونیست‌ها امروز از سلاح و موشک و فریاد الله اکبر فلسطینی‌ها می‌ترسد و این ثمره فتوای بزرگ امام خمینی(ره) است و هر بار که شما در راهپیمایی شرکت می‌کنید، چند پله فلسطینی‌ها در مبارزه مقاوم‌تر می‌شوند و چند پله صهیونیست‌ها سست‌تر می‌شوند.

ماه رمضان فرصتی برای قرب الهی

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه محبت و همدلی است، عنوان کرد: خداوند متعال این ماه را بهانه‌ای قرار داد تا بندگان خود را به مقام قرب الهی برساند زیرا دوست ندارد که بندگانش از رحمت او دور شوند.

وی اظهار داشت: همه ما باید از این ماه بهترین بهره را ببریم و با بهره‌گیری از فیوضات این ماه، در محضر خدا با قلبی پاک و آکنده از عشق الهی حاضر شویم.

ناصری با بیان اینکه اعمال ما در دنیا و آخرت، مسیر را برای ما باز می‌کند، تصریح کرد: این کردار ماست که در دنیا و آخرت مسیر رستگاری یا مسیر جهنم را باز می‌کند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: مردم نمازجمعه را فراموش نکنند زیرا نمازجمعه پایگاه بزرگ اسلام است و همه دشمنان به این پایگاه چشم دوخته‌اند و در روز تعطیل خود برای این کار وقت بگذارید.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال ۳۵ نماز را برای ما واجب کرده است، عنوان کرد: از برخی روایات اینطور بر می‌آید که نمازجمعه واجب عینی است و بسیاری از علما و مراجع این موضوع را قبول دارند.

تورم با تقویت فرهنگ قناعت و اکتفا به سود کم در بین تولیدکنندگان مهار می‌شود

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تورم و گرانی موجود در کشور است، اظهار داشت: دولت اگر فرهنگ قناعت و اکتفا به سود کم را در میان تولیدکنندگان و واردکنندگان نهادینه کند، بسیاری از مشکلات در این زمینه حل می شود زیرا عده‌ای با سودهای غیرمتعارف محصولات و تولیدات خود را در بازار عرضه می‌کنند.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: اگر این زیاده‌خواهی‌ها اصلاح شود و هرکس به سهم و سود متعارف خود راضی باشد، اینگونه شاهد تورم و گرانی نخواهیم بود.

وی بیان کرد: تولیدکنندگان باید مشکلات مردم را حل کنند نه اینکه با نحوه نرخ گذاری خود، مشکلی به مشکلات مردم اضافه کنند.

ناصری در مورد خودکفایی نیز تصریح کرد: یکی از مواردی که خودکفایی در آن باید انجام شود، نهاده‌های دامی است زیرا این نهاده‌ها که همواره ارزبری بسیاری دارد و قیمتگذاری گوشت و مرغ و لبنیات را تحت تاثیر قرار داده، در کشور قابل تولید است و جهاد کشاورزی باید در این زمینه جهادی وارد عمل شود.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور باید از وزیر جهاد کشاورزی بخواهد که شرایط و بستر خودکفایی را در استانها فراهم کند و هر استان حداقل به اندازه نیاز خود، تولید نهاده‌های دائمی داشته باشد.

امام جمعه یزد همچنین در مورد ازدواج‌های آسان بیان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، باید بسیاری از سنت‌های غلط کنار گذاشته شود تا جوانان بتوانند به راحتی ازدواج کنند و تلاش کنید ازدواج آسان به معنای واقعی انجام شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1148118

مهمترین اخبار یزد: