یزد پورتال
26 اسفند 1401 - 00:14

سیب و پرتقال‌های شب عید راهی بازار شد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد گفت: عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار به نرخ مصوب از 25 اسفندماه سال 1401 از طریق 120 مرکز عرضه در سراسر استان یزد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فارس در یزد، سید حسین دشتی از آغاز توزیع میوه تنظیم بازار ویژه نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و اظهار کرد: سیب و پرتقال تنظیم بازار از امروز (۲۵ اسفند) در سبدهای ۵ تا ۷ کیلویی به نرخ مصوب از طریق بیش از ۷۰ مرکز عرضه در یزد و ۵۰ مرکز عرضه در سطح سایر شهرستان‌های تابعه استان در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان در رابطه با قیمت میوه‌های شب عید، افزود: قیمت پرتقال والنسیا از قرار هر کیلو ۱۹۰ هزار ریال، پرتقال تامسون از قرار هر کیلو ۱۸۰ هزار ریال و سیب زرد از قرار هر کیلو ۲۸۰ هزار ریال به مردم استان عرضه می‌شود.

دشتی تصریح کرد: قریب به ۶۵۰ تن پرتقال و سیب مرغوب برای توزیع با نرخ مصوب در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تأمین و به طور کامل به استان حمل و در سه سردخانه ذخیره‌سازی شده است که از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ فروردین ۱۴۰۲ با نرخ مصوب به بازار تزریق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میوه‌های تنظیم بازار از طریق ۱۲۰ مرکز عرضه اعم از مراکز عرضه مستقیم شهرداری و مباشرین، شرکت‌های تعاونی روستایی، فروشگاه‌های تعاونی مصرف کارمندی و کارگری و میوه‌فروشان معرفی شده از سوی صنف میوه و تره‌بار در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان اضافه کرد: علاوه بر مراکز عرضه مستقیم در سطح شهرستان یزد، با هدف رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان به میوه تنظیم بازار در راستای ارائه خدمات الکترونیکی، بخشی از میوه تنظیم بازار به صورت مجازی و الکترونیکی از درگاه پلتفرم‌های فروش آنلاین ثبت سفارش و درب منزل تحویل متقاضیان می‌شود.

دشتی تأکید کرد: شماره تلفن ۱۲۴ واحد نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و ۳۱۲۷ واحد بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی شکایات مردم در خصوص قیمت و کیفیت میوه تنظیم بازار عرضه شده هستند.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1096789

مهمترین اخبار یزد: