یزد پورتال
29 اسفند 1401 - 14:49

ثبت رشد 58 درصدی اسناد اراضی زراعی یزد در آخرین روز سال 1401

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از رشد بیش از 10 برابری و تحقق 58 درصدی مستندسازی و صدور اسناد اراضی کشاورزی این استان در روزهای پایانی سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد،‌ مهدی اقبال ظهر امروز در پیامی خصوص رشد صدور اسناد اراضی زراعی در این استان،‌ اظهار کرد:‌ امسال و بویژه از مهرماه سال جاری در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت مبنی بر هویت سازی و مستندسازی اراضی سراسر کشور و اولویت سازمان در صدور اسناد زراعی ، کار مستندسازی اراضی کشاورزی استان یزد با جدیت پیگیری شد.

وی افزود: بر اساس اعلام آمارهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، میزان عملکرد مستندسازی اراضی کشاورزی این استان در پایان سال گذشته حدود ۵.۵ درصد بود که این آمار در پایان شهریورماه امسال و بر اساس آمار اعلامی از سوی مدیرکل بازرسی سازمان در جلسه معارفه مدیرکل یزد به حدود ۱۰درصد رسید.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد اضافه کرد : براساس آخرین آمار اعلامی سازمان در جلسه تحول و تعالی قضایی روز یکشنبه ۲۱ اسفندماه ، این آمار با مساحت ۴۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از مجموع ۷۹۵۶۱ هکتار اراضی کشاورزی استان یزد به ۵۸ درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۰ برابر و نسبت به آمار ۶ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۵.۵ برابر رشد داشته است.

اقبال با اشاره به برنامه های تحولی مهرماه به بعد برای افزایش این آمار در سطح استان گفت: در این راستا، تشکیل مستمر قرارگاه حدنگاری شهید سردار سلیمانی در مرکز استان و شهرستانها به ریاست استاندار، رئیس کل دادگستری، فرمانداران و روسای دادگستری در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین تشکیل ۲۵۰دفتر حدنگاری در دورترین نقاط روستایی و شهری با همکاری بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها در راستای جمع آوری اسناد دفترچه ای و تسریع در صدور اسناد زراعی، روستایی و شهری به خوبی اجرا شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد تأکید کرد: در کنار این موارد، تشکیل تیم جهادی «منتظران ظهور» در اداره کل ثبت اسناد استان جهت حضور مدیران و کارشناسان خبره اداره کل در واحدها و کمک به تسریع در صدور اسناد مالکیت و حل مشکلات پرونده‌های قدیمی با همکاری شبانه روسا و همکاران واحدهای ثبتی به ما در رسیدن به رشد در تمامی حیطه های وظایف اداره کل بویژه اجرای کاداستر در بخش های مختلف کمک شایانی کرده است.

عضو شورای قضایی با تقدیر از مجموعه های مختلف قضایی و دولتی بویژه دادگستری کل استان خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از این موفقیت ها ناشی از حمایت های بی دریغ رئیس کل دادگستری استان در تمامی ابعاد می باشد که در شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال متجلی شده است.

اقبال در عین حال از سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت امور اراضی نیز تقدیر کرد و گفت : با همکاری این مجموعه که در تمامی جلسات شهرستانها در کنار ما بودند علاوه بر موفقیت در صدور اسناد اراضی کشاورزی ، در کمیسیون رفع تداخلات رتبه برتر کشور شده ایم.

وی در پایان یادآور شد: در بخش کاداستر اراضی ملی نیز در سال گذشته یزد به عنوان نخستین استان ، جشن اتمام کاداستر اراضی ملی را با حضور مسئولان استانی برگزار کرده و امیدواریم درسال آینده نیز شاهد اتمام کاداستر اراضی کشاورزی باشیم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1101801

مهمترین اخبار یزد: