یزد پورتال
04 خرداد 1402 - 09:15

میعادفر: ثبت سالانه 5 میلیون مأموریت امدادی در سازمان اورژانس کشور

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که برای تقویت زیرساخت های این سازمان به حمایت مجلس نیاز جدی داریم، گفت: سالانه پنج میلیون مأموریت فعال در سطح کشور توسط سازمان اورژانس ثبت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، دکتر جعفر میعادفر در جریان سفر خود به این استان با حضور در سی و نهمین اجلاس روسای سازمان اورژانس کشور که به میزبانی یزد در حال برگزاری است، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۰۰ پایگاه در سطح کشور داریم.

وی با بیان این‌که در کشور ۵۲ پایگاه اورژانس هوایی فعال است، افزود: در سال گذشته ۱۷۲ سورتی پرواز امدادی در استان یزد انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور فعالیت اورژانس‌های دریایی در جنوب کشور را از دیگر ویژگی‌های این سازمان دانست و گفت: در حال حاضر ۲۶ هزار پرسنل نیز در تمام نقاط کشور در حال ارائه خدمات هستند.

میعادنفر راه‌اندازی و تجهیز ۳۷۰ اورژانس موتوری را از دیگر خدمات انجام شده و در دستور کار سازمان اورژانس کشور عنوان و تصریح کرد: امدادگران اورژانس در تمام حوادث حضور فعال و اولی دارند ولی در هیچ گزارشی به ویژه اخبار بحرانی تصویری از آنها دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت خدمات اورژانس در مواقع بحرانی سیل امامزاده داود و خروج قطار یزد- طبس، خاطرنشان کرد: سالانه پنج میلیون مأموریت فعال در سطح کشور توسط سازمان اورژانس ثبت می‌شود و حدود چهار میلیون بار برای امدادرسانی به خانه مردم رفتیم.

رئیس سازمان اورژانس با بیان این‌که ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان سازمان اورژانس کشور اضافه می‌شود، اظهار کرد: آمبولانس‌های سازمان اورژانس فرسوده و نیازمند نوسازی و بروزرسانی فوری است.

میعادفر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که برنامه هفتم بیشتر در حوزه دارو نگارش شده است که قرار است با دستور رئیس جمهور در این باره بازنگری انجام شود، گفت: برای تجهیز اعتبارات مورد نیاز سازمان اورژانس به حمایت جدی و تک تک نمایندگان مجلس نیاز داریم.

وی به دریافت مجوز استخدام ۳۵۰۰ نفر نیروی جدید در سازمان اورژانس کشور اشاره کرد و افزود: در استان یزد صنایع با پرداخت دو برابر حقوق نسبت به دانشگاه علوم پزشکی پرسنل اورژانس به استخدام خود در می آورند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237401

مهمترین اخبار یزد: