یزد پورتال
11 بهمن 1401 - 22:47

خانه باغ تاریخی مهریز به سرمایه‌گذار بومی واگذار می‌شود

یزد- رئیس میراث فرهنگی شهرستان مهریز از آمادگی برای واگذاری خانه باغ تاریخی مهریز به سرمایه‌گذار بومی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر قانعی در نشستی خبری با اشاره به برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران که از ۱۸ تا ۲۱ بهمن برگزار می شود، اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده توسط میراث فرهنگی و فرمانداری مهریز، با در اختیار گذاشتن فضای مناسب در این نمایشگاه به معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی و گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز خواهیم پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد واگذاری خانه باغ شجاع لشکر مهریز عنوان کرد: خانه باغ شجاع لشکر، یک اثر ثبتی و بنای تاریخی شاخص در شهرستان مهریز است که قابلیت تبدیل به مرکز گردشگری دارد و در این زمینه پیگیری های لازم برای معرفی سرمایه گذار محلی و توانمند در حال پیگیری است.

قانعی همچنین در مورد طرح بازآفرینی شهری تصریح کرد: برای سال آینده، اعتبار قابل توجهی برای شهر مهریز درخواست شده که در راستای اجرای طرح بازآفرینی کوچه باغ های تاریخی و محلات مختلف شهر مهریز مرمت و بازسازی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مالکان باغات در مهریز طبق ضوابط شهرداری و میراث پس از تایید طرح و نقشه، حداکثر می‌توانند ۱۰ درصد از مساحت کل باغ را ساختمان سازی کنند، افزود: مالکانی که درخواست ساخت و ساز در باغات محدوده باغ شهر تاریخی مهریز را دارند، قبل از هر گونه ساخت و ساز باید ابتدا به شهرداری مراجعه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011401

مهمترین اخبار یزد: