یزد پورتال
25 اسفند 1401 - 18:32

نمازجماعت در مساجد بافت تاریخی یزد به طور منظم اقامه می‌شود

یزد- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از آغاز برنامه غبارروبی مساجد خبر داد و گفت: نماز جماعت در مساجد بافت تاریخی یزد و مساجدی که احتمال تردد گردشگران در آن بالاست، اقامه می شود.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های عید نوروز ۱۴۰۲ و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برنامه غبارروبی مساجد از هفته آینده آغاز می شود و همانطور که مردم منازل خود را خانه تکانی می کنند امسال هم در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان مساجد غبارروبی می شود.

وی با تاکید بر برگزاری نماز جماعت در این ایام افزود: نماز جماعت با اعزام روحانیون به مساجد بافت تاریخی و مساجدی که احتمال حضور گردشگران در آن وجود دارد، اقامه خواهد شد.

نجیمی همچنین با اشاره به برنامه های جزء خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان بیان کرد: در ایام تعطیلی عید نوروز ۱۴۰۲ با توجه به فراغت بیشتر مردم، تاکید بر جزء خوانی و جلسات تفسیر قرآن در مساجد در دستور کار قرار دارد و تمام مساجد، امامزادگان و حسینیه ها در این زمینه فعال خواهند بود.

وی همچنین با اشاره به مهرواره محل همدل بیان کرد: این برنامه برای روایتگری خوبی های محلات اجرا می شود که در آن دانش آموز اثرگذار، مغازه دار مومن و… در هر محله معرفی شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096412

مهمترین اخبار یزد: