یزد پورتال
29 شهریور 1401 - 15:04

۱۵۰۰ دانش آموزان در استان یزد از تحصیل بازماندند

یزد- مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان یزد وجود دارند که به نظر می رسد با موج مهاجرت جدید به استان، این آمار افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم رحیمی نژاد، پیش از ظهر سه شنبه در نشستی خبری به مناسبت بازگشایی مدارس با بیان اینکه سال تحصیلی جدید با شار «تحول در آموزش و تعمل در تربیت» از فردا در استان یزد آغاز می شود، اظهار داشت: مقدمات و آمادگی های لازم برای آغاز سال تحصیلی در مدارس فراهم شده است.

خبرنگار مهروی از برگزاری دوره های بازآموزی برای معلمان، برگزاری دوره های آموزشی برای معلمانی که به تازگی استخدام شده اند، برنامه ریزی برای اجرای طرح هایی نظیر طرح جامع نمازجماعت و ... خبر داد و افزود: این اقدام در راستای ایجاد آمادگی برای آغاز سال تحصیلی انجام شده است.

رحیمی نژاد یادآور شد: سال تحصیلی پیش دبستانی ها از فردا، ۳۰ شهریور آغاز می شود و زنگ غنچه ها ساعت ۱۰ صبح به صورت نمادین در مدرسه رهپویان مطهر ناحیه ۲ یزد به صدا در می آید.

وی عنوان کرد: سال تحصیلی کلاس اولی ها نیز صبح پنجشنبه ۳۱ شهریورماه آغاز می شود و زنگ شکوفه ها نیز به طور نمادین در دبستان قرآنی پسرانه مدرس ناحیه یک نواخته می شود.

۲ هنرستان جوار معدنی از اول مهر در یزد فعال می شوند

۲ هنرستان جوار معدنی از اول مهر در یزد فعال می شوند۲ هنرستان جوار معدنی از اول مهر در یزد فعال می شوندمدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین بیان کرد: استان یزد از پیشگامان تاسیس هنرستانهای جوار کارخانه ای است و سه هنرستان معدن در همین راستا در دست اقدام است که دو مورد آن در مهرماه امسال دانش آموز پذیرفته است.

وی گفت: مدرسه ای در جوار معدن مروست و مدرسه ای در جوار معدن بهادران راه اندازی شده که از اول مهر فعال می شوند و مدرسه معدن چادرملو نیز در دست احداث است.

رحیمی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: پیش بینی ما برای ثبت نام و حضور دانش آموزان در مدارس استان یزد، ۳۰۵ هزار و ۲۲۴ نفر است که ۲۶ هزار و ۷۳۵ نفر پیش دبستانی و ۵ هزار و ۱۷۶ نفر بزرگسال و بقیه در سایر مقاطع تحصیلی هستند.

۷ هزار تبعه خارجی در یزد بازمانده از تحصیل هستند

۷ هزار تبعه خارجی در یزد بازمانده از تحصیل هستند۷ هزار تبعه خارجی در یزد بازمانده از تحصیل هستندوی بیان کرد: آنچه تاکنون ثبت نام شده، ۲۵۶ هزار و ۵۷۸ نفر است که در هزار و ۵۳۹ واحد آموزشی دولتی و غیردولتی مشغول تحصیل می شوند که ۱۲۶ هزار و ۶۵۱ نفر از آنها دختر و ۱۲۹ هزار و ۹۲۷ نفر پسر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد بازماندگان از تحصیل عنوان کرد: در حال حاضر آمار بازماندگان از تحصیل، هزار و ۵۰۰ نفر است ضمن اینکه آمار اتباع خارجی بازمانده از تحصیل نیز ۷ هزار نفر بوده است.

خبرنگار مهروی با اشاره به موج مهاجرپذیری که در استان اتفاق افتاده است، گفت: اغلب بازماندگان از تحصیل را مهاجران و اتباع خارجی تشکیل می دهند.

رحیمی نژاد عنوان کرد: یکی از وظایف آموزش و پرورش، شناسایی بازماندگان از تحصیل و هدایت آنها به مدارس است که این اقدام با همکاری ثبت احوال در حال انجام است زیرا تحصیل در مقطع ابتدایی اجباری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 746912

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: