یزد پورتال
03 شهریور 1401 - 11:27

برگزاری یادواره شهیدان رجایی و باهنر در یزد/

استاندار یزد توزیع عادلانه خدمات و جلب مشارکت اقشار مختلف برای توسعه پایدار را از جمله مهمترین اهداف و رویکرد دولت سیزدهم دانست و گفت:‌

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهران فاطمی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر که با حضور مسئولان ارشد استان، خانواده شهدا و جمعی از مردم ولایت مدار استان در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد، اظهار کرد:‌ دولت در اجرای وعده‌های خود صادق است و توزیع عادلانه خدمات و جلب مشارکت اقشار مختلف برای توسعه پایدار از جمله مهمترین اهداف و رویکرد دولت سیزدهم است.

وی تدوین و اجرای طرح راهبردی«یزد نوین» را از جمله برنامه‌های توسعه‌ای مدیریت جدید استان در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای دولت دانست و افزود:‌ این مهم در ۱۴ گام طرح های اجرایی و عملیاتی توسعه پایدار را تقسیم بندی کرده و بنا دارد با مشارکت تمام عناصر مدیریتی،‌ اجرایی و نظارتی انجام دهد.

استاندار یزد در ادامه خرید چهار فروند هواپیما با هدف تقویت خطوط پروازی برای رونق بیش از پیش حوزه گردشگری و اقتصادی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور عنوان کرد و گفت: آغاز عملیات اجرایی ۳۱ هزار و ۹۸۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن از دیگر اقدامات در دستور کار است.

فاطمی تقویت زیرساخت‌های لازم برای تأمین آب شری روستایی و افزایش تاب آوری استان در مواقع بحرانی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده دانست و بیان کرد: گسترش چشمگیر تولید انرژی خورشیدی در استان، طرح سامان خانواده و ایجاد و راه‌اندازی واحدهای راکد و تعطیل شده در کنار امور فرهنگی و سایر نیازها جزو برنامه دولت بوده است.

وی به اهمیت پیگیری واگذاری یک معدن برای تامین هزینه‌های آب انتقالی به استان خبر داد که تاکنون در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفته و این روند با جدیت ادامه دارد و ۱۱۰ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است که بی‌سابقه است.

استاندار یزد یکی از اقدامات مهم دولت را پیگیری موضوع واکسیناسیون ذکر کرد و گفت: هم‌اکنون در دز اول ۹۵ درصد، دز دوم ۸۶ و در دز سوم تاکنون ۴۲ درصد مردم استان علیه کرونا واکسینه شدند و این روند با قوت با همکاری مردم و پیگیری مسئولان ادامه دارد.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 653653

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: