یزد پورتال
22 آبان 1402 - 19:22

ثبت رشد ۷۰ درصدی چاپ کتاب در استان یزد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: در شش ماهه اول سال با انتشار ۲۳۴ عنوان کتاب در استان،‌ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۷۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، احسان عابدی عصر امروز در جمع اصحاب رسانه  با اشاره به آغاز هفته کتابخوانی اظهار کرد:‌ ۲۴۹ عنوان کتاب با بیش از ۱۸۴ هزار نسخه در ۶ ماه اول سال در استان منتشر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی از صدور مجوز برای ۹ موسسه فرهنگی و هنری در استان خبر داد و افزود: چهار میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان تسهیلات به ۳۷ فعال حوزه کتاب اعم از نویسنده، ناشر پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از راه اندازی سامانه خرید برخط کتاب به عنوان یکی از مهمترین اقدامات یاد کرد گفت: این مساله سبب می‌شود تا جغرافیای خرید کتاب از بین رفته و شهروندان به صورت الکترونیکی به خرید کتاب پرداخته و بدون دریافت هزینه ارسال به دست آنان برسد.

 عابدی در بخش دیگری از سخنان خود از آغاز جشنواره تئاتر استانی در روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه سالجاری خبر داد و گفت: سی و سومین جشنواره تئاتر استان به همت هنرمندان، جشنواره بسیار خوبی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد  با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف در ۲ سال اخیر تأکید کرد که برگزاری جشنواره‌ها و همچنین راهیابی نمایش‌های هنرمندان استان یزد به جشنواره‌های ملی و بین المللی نشان دهنده ارتقای سطح کیفی تئاتر در استان است.

وی  از رشد هفت برابری اجرای تئاتر در استان خبر داد و  افزود: ۳۱ مجوز نمایش در سطح استان صادر شده و در ۶ ماه نخست سال هم ۹۳۰ اجرا داشتیم. این در حالی است که سال گذشته هزار و ۷۵۰ اجرا به نمایش درآمد.

عابدی گفت: اجرای نمایش در استان به حدی رسیده است که هم اکنون با کمبود سالن برای اجرا مواجه شده ایم.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1570853

مهمترین اخبار یزد: