یزد پورتال
09 خرداد 1402 - 11:06

آیت الله ناصری: صیانت از عقاید مردم مهمترین وظیفه حوزه علمیه است

امام جمعه یزد با بیان این‌که ناآگاهی از دین نقط نفوذ دشمنان به عقاید مردم است، گفت: وظیفه حوزه‌های علمیه، صیانت از عقاید مردم و تبیین مسائل مرتبط به آن است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در جریان دیدار جمعی از مسئولین و طلاب حوزه علمیه خواهران دارالعباده با اشاره به اهمیت مسئله امامت اظهار کرد: در زمینه اعتقاد قلبی به مسئله امامت و باور به این مفهوم نیاز است اقدامات بیشتری انجام شود، زیرا اگر این اعتقاد بر اساس مبانی و استدلال‌های علمی باشد اعتقاد قلبی محکمتر و قوی‌تر می‌شود.

وی افزود: انسان باید خود با استدلال به باور برسد و صرفا به تقلید نپردازد، زیرا همین باورپذیری از استدلال خود باعث تقویت ایمان می‌شود.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت دین‌شناسی گفت: زمانی که پذیرش دین بدون استدلال و صرفا تقلیدی باشد، کم اطلاعی ما در زمینه دین زمینه‌ای را به وجود می‌آورد که دشمن بتواند از طریق آن به افکار و اعتقادات مردم نفوذ کند.

آیت‌الله ناصری مهمترین وظیفه حوزه‌های علمیه را صیانت از عقاید مردم و تبیین مسائل مرتبط به آن دانست و بیان کرد: اگر در اعتقادات ما خدشه‌ای وارد شود و نتوانیم پاسخگو باشیم، سست عنصر تلقی می‌شویم و گرایش‌های باطل جای گرایش‌های حق را می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: دلیل ایجاد فرقه‌های مختلف در دین، همین نشناختن دین است که باعث شد نقطه نفوذی به عقاید متزلزل برخی از مردم ساخته شود تا با تغییر برخی از این مسائل دینی، به اهداف خود برسند.

وی با بیان این‌که نیاز است در ارتباط با شناخت دین برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا دشمن نتواند از ناآگاهی برخی از مردم استفاده کند و جای حق و باطل را عوض کند، خاطرنشان کرد: باید در مباحث درسی از آیات قرآن و احادیث معتبر استفاده کرد تا در راستای شناخت دین موثرتر عمل کنیم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1249109