یزد پورتال
06 خرداد 1402 - 19:51

رونمایی از کتاب «تربیت رئیس جمهور آینده» در یزد

کتاب «تربیت رئیس جمهور آینده» ترجمه اعضای کانون توسعه سرمایه انسانی استان در یزد رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، کتاب«تربیت رئیس جمهور آینده» تألیف زکری هرمن با موضوع آماده سازی دانش‌آموزان برای مواجه با مشکلات غیرممکن توسط اعضای کانون توسعه سرمایه انسانی استان یزد ترجمه و رونمایی شد.

محتوای این کتاب درباره انواع تجربیات آموزشی است که می تواند به دانش آموزان کمک کند تا برای مقابله با مسائل تقریباً لاینحل به دانش و مهارت و نگرش مناسب مجهز شوند. در واقع موضوع اصلی کتاب، آموزش مهارت های نرم به دانش آموزان است.

توانمندسازی دانش آموزان برای رویارویی با مشکلات تقریبا غیرممکن هدفی ارزشمند و البته چالش برانگیز است که در واقع به نظر می رسد که آماده سازی کسی برای رویارویی با مسائل تقریبا به خودی خود نوعی مسئله تقریبا لاینحل است.

در بخش اول این کتاب «یک آموزش و پرورش قدرتمند»، بخش دوم «تغییر ماهیت کلاسهای درس» و در بخش سوم این کتاب در مورد اهمیت «ایجاد تغییر» صحبت شده و موارد خواندنی در اختیار مخاطب خواهد گذاشت.

قدرشناسی در حقیقت و دانش، تفکر عمیق و انتقادی، عدالت و مراقبت از همه، فروتنی و اعتماد به نفس، رهبری، همکاری، انعطاف پذیری و سازگاری، ابتکار و حل خلاقانه مسئله، ارتباطات، کنجکاوی و پرسیدن سئوالات خوب و تاب آوری، عناوین فصول یک تا یازده کتاب «تربیت رئیس جمهور آینده» است.

طراحی محیط یادگیری و کلاس به مثابه سازمان نیز عناوین فصول ۱۲ و ۱۳ کتاب و تعارضات درونی، ذهنیت با این یا آن(تفکر دوگانه) و شناخت موانع و محدودیت ها نیز عناوین فصول ۱۴ تا ۱۶ کتاب«تربیت رئیس جمهور آینده» است.

پایان پیام/الف

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1242709