یزد پورتال
20 تیر 1403 - 16:32

صدور هشدار سطح زرد برای هوای یزد

سازمان هواشناسی استان یزد اقدام به صدور هواشناسی سطح زرد برای وضعیت استان در روزهای پنج‌شنبه تا شنبه کرد.

محمدعلی ملک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به صدور هشدار هواشناسی سطح زرد برای استان یزد توسط هواشناسی اظهار داشت: با توجه به این اعلام سازمان هواشناسی، لازم است که اقدامات لازم در این حوزه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هشدار سطح زرد از فردا پنجشنبه 21 تا شنبه 23 تیر وجود خواهد داشت و شهروندان باید آمادگی لازم در این زمینه را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در ارتباط با مخاطره اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی گفت: در ساعات بعد از ظهر و شب طبق اعلام سازمان هواشناسی وزش باد به نسبت شدید، گاهی تندباد و به همراه گرد و خاک و انتقال گرد و غبار از مناطق مجاور به استان را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه محل‌های دارای مخاطره در روزهای مختلف متفاوت است خاطرنشان کرد: در روز پنج‌شنبه 21 تیر شهرستان‌های یزد، اردکان، اشکذر، زارج و میبد، در روز جمعه 22 تیر شهرستان‌های یزد، اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، زارچ، مروست، مهریز، میبد و هرات و همچنین در روز شنبه 23 تیر هم شهرستان‌های یزد، اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، زارچ و میبد دچار این مخاطره‌ها هستند.

ملک‌زاده تصریح کرد: در این سه روز احتما آسیب به سازه‌های موقت، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال اختلال موقتی در ترددهای جاده‌ای و هوایی امکان پذیر است.

وی افزود: به تمامی شهروندان و همشهریان عزیز توصیه می‌شود که نسبت به استحکام سازه‌های موقت، کاهش ساعات فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز برای گروه‌های حساس جامعه، احتیاط در ترددهای جاده‌ای و احتیاط در فعالیت‌های کویرنوردی و کوهنوردی را بر اساس اعلام هواشناسی داشته باشند.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1741453

مهمترین اخبار یزد: