یزد پورتال
13 اسفند 1401 - 13:51

لزوم تسریع در روند تصویب راه اندازی موزه فرش توسط شورای شهر یزد

یزد- استاندار یزد با اشاره به پیشنهاد بنیاد مستضعفان مبنی بر راه اندازی موزه فرش نفیس ایران در یزد، گفت: مسائل مربوط به راه اندازی این موزه بی نظیر در شورای شهر سریع‌تر به تصویب برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهران فاطمی شنبه در صحن شورای اسلامی شهر یزد، «فرهنگ» را یکی از موضوعات مهم از منظر تیم مدیریتی استان دانست و گفت: یکی از مباحث مهم حوزه فرهنگ، مباحث مربوط به گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه «موزه ها» در حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار هستند، اظهارداشت: موزه ها، گنجینه فرهنگ، تاریخ، تمدن و اصالت یک کشور بوده و تمامی کشورها برنامه ریزی های ویژه ای برای آنها انجام می دهند.

استاندار یزد با اشاره به هزینه بالای احداث موزه ها و نگهداری اقلام موجود در آنها، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در سال های اخیر توجه کمتری به این مسئله شده اما با نگاه بلند رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی موزه نور و روشنایی مرمت و بازسازی شد.

فاطمی افزود: موزه نور و روشنایی، یکی از موزه های فرهنگی ارزشمند استان محسوب می شود که در نوع و ابعاد خود کم نظیر است.

وی در ادامه به پیشنهاد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبنی بر راه اندازی موزه فرش نفیس ایران در یزد اشاره کرد و گفت: انتظار می رود مسائل مربوط به راه اندازی این موزه بی نظیر در شورای شهر به تصویب رسد تا شهردار موضوعات مرتبط را دنبال کنند.

فاطمی با بیان اینکه راه اندازی موزه فرش های نفیس کشور در یزد، آوردهای خوبی برای شهر یزد به ارمغان خواهد آورد، افزود: رونق موزه ها، افزایش ماندگاری گردشگران در استان و رشد اقتصاد شهری را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه همچنین بهاباد را یکی از شهرستان های هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در کشور برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه در پرتو این انتخاب، اتفاقات بسیاری خوبی در شهرستان بهاباد رقم خورد و در وهله بعدی شهرستان های خاتم و مروست در اولویت بنیاد قرار گرفت.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش «احداث یک مجموعه بزرگ رفاهی_تفرجگاهی» را یکی از مطالبات مردم شهر یزد دانست و گفت: متاسفانه شهر یزد فاقد یک مجموعه تفرجگاهیِ در شان و در تراز مردم است.

فاطمی با بیان اینکه پیش از این، پیشنهاد اختصاص ۲۰۰ هکتار زمین برای ساخت مجموعه مذکور به مجموعه شهرداری و شورای شهر یزد ارائه شده بود، اظهارداشت: احداث یک مجموعه بزرگ رفاهی_تفریحی می تواند یکی از اقدامات ماندگار شورای ششم باشد لذا انتظار می رود به این موضوع نیز توجه ویژه ای شود.

وی در پایان از همراهی و حمایت ویژه تیم مدیریتی استان از پروژه احداث یک مجموعه بزرگ رفاهی_تفریحی در شهر یزد خبرداد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071753

مهمترین اخبار یزد: