یزد پورتال
05 فروردین 1402 - 16:34

راه نجات کشور واگذاری کار به تعاونی‌ها و بخش خصوصی است

یزد- نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه کاهش تورم در گرو رشد و تولید کالای با کیفیت است، گفت: راه نجات کشور واگذاری کار به بخش خصوصی، تعاونی‌ها و سهیم کردن مردم در اقتصاد کشور است.

محمدرضا دشتی اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۲ توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: مجلس و دولت تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا در بودجه سال جدید ناهمطرازی، که یکی از عوامل تورم است را نداشته باشیم و امیدواریم که در سال ۱۴۰۲ بتوانیم تورم را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه تلاش مسئولان و نمایندگان باید بر این باشد که تولید را در کشور رشد دهند و در مهار تورم بکوشند، عنوان کرد: نباید تورم‌های انتزاعی را مردم تحمل کنند، رؤسای سه قوه، کارگروه‌ها و مسئولان اقتصادی کشور تمام هم و غم‌شان باید در محقق کردن شعار امسال بگذارند و بحث مهار تورم را جدی بگیرند.

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: مقام معظم رهبری کاملا آسیب‌شناسی را درست فرمودند، همه باید از آن تبعیت کنند، ایشان بارها به اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید کرده‌اند، در این اصل مردم را مجاب کرده که در اقتصاد کشور سهیم باشند.

دشتی اردکانی یادآور شد: تشکیل تعاونی در شهرستان‌ها یکی از مواردی است که پاسخگوی توسعه و عمران منطقه است که نباید آن را نادیده گرفت، متاسفانه مقامات عالی رتبه کشور هیچ کدام پاسخگوی مسائل و مشکلات شرکت تعاونی و توسعه عمران اردکان نبوده اند که باید تجدید نظری در این زمینه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109509

مهمترین اخبار یزد: