یزد پورتال
22 فروردین 1402 - 11:28

طرح‌های هادی با کیفیت در روستاهای استان یزد اجرا شود

یزد- امام جمعه یزد طرح های هادی در روستاها باید به نحوی اجرا شود که کشاورزی در این مناطق احیا شود و روستاییان هجرت کرده به روستاها بازگردند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، صبح سه شنبه در دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و روسای شهرستانهای این نهاد به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن اظهار داشت: همه دغدغه امام خمینی(ره) سعادت بندگان خدا و دوری از معصیت در محضر خدا بود و تمام اقدامات ایشان نیز در این راستا انجام شد.

وی عنوان کرد: اصل و اساس انقلاب نیز حاکمیت الله و تقویت دین و معنویت در جامعه بود.

ناصری با بیان اینکه امروز نیز در نظام اسلامی باید به فکر مردم و حل مسائل و مشکلات آنها باشیم، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ١٠٠ امام نیز در همین راستا ایجاد شد و بنیاد مسکن باید تلاش کند منویات امام را در مورد مسکن محرومان به درستی اجرا کند.

ناصری یادآور شد: ایجاد سرپناه برای یک خانواده کم بضاعت و محروم بسیار ارزشمند است و برای این اقدام ارزشمند باید با تمام توان و ظرفیت کار با کیفیت انجام داد.

امام جمعه یزد همچنین اظهار داشت: مسئولان بنیاد مسکن در ارائه آمار خدمات و اقدامات خود دقت کافی داشته باشند و مراقب باشند که آمارها درست و مستند باشد تا اعتماد مردم خدشه دار نشود.

ناصری در مورد طرح هادی نیز عنوان کرد: اینکه همه روستاها طرح هادی دارند قابل تقدیر است اما اجرای درست این طرح ها بسیار مهمتر است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه مردم در برخی روستاهای استان مشکلات جدی دارند تصریح کرد: طرحهای هادی در صورت اجرا می تواند مهاجرت معکوس در روستاها را رقم بزند بنابراین بنیاد مسکن در این زمینه جدی تر وارد عمل شود.

وی عنوان کرد: طرح های هادی در روستاها باید به نحوی اجرا شود که کشاورزی در این مناطق احیا شود و روستاییان هجرت کرده به روستاها بازگردد.

ناصری بر لزوم هماهنگی بنیاد مسکن با سایر نهادها و دستگاه ها برای احیای روستاها و اجرای کیفی طرح هادی تاکید کرد.

نادریان زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد نیز در این نشست به ارائه گزارشی از روند احداث واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی و اجرای طرح های هادی در مناطق مختلف استان پرداخت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1140809

مهمترین اخبار یزد: