یزد پورتال
16 بهمن 1402 - 13:37

افتتاح اولین کاریابی بین‌المللی در یزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به اهمیت آغازبکار اولین دفتر کاریابی بین المللی در این استان، گفت: ثبت‌نام از متقاضیان کار جهت بکارگماری در بازار کار خارجی و مشاوره شغلی و حرفه‌ای به جویندگان کار در خارج از کشور از جمله وظایف این کاریابی در استان یزد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدرضا فلاحتی ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح اولین کاریابی بین‌المللی در استان، اظهار کرد: موسسات کاریابی بین المللی به عنوان یکی از مراجع غیردولتی محسوب می شوند که افراد را برای پیدا کردن کار در کشور مورد نظر، هدایت و راهنمایی می کنند؛ قراردادی با فرد متقاضی تنظیم می‌کنند که پیرو آن موسسات موظف به پیدا کردن شغل مورد نظر در یک کشور مخصوص می باشند.

وی در خصوص وظایف این کاریابی بین المللی افزود: ثبت نام از متقاضیان کار جهت بکارگماری در بازار کار خارجی، مشاوره شغلی و حرفه ای به جویندگان کار در خارج از کشور، شناخت بازار کار خارجی و کسب فرصتهای شغلی مناسب درخارج ازکشور به منظور اعزام نیروی کار واجد شرایط از جمله وظایفی است که این کاریابی متعهد به انجام آنهاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اشاره‌ای هم به آمار کلی کاریابی در استان یزد داشت و گفت: در حال حاضر تعداد ۵۴ کاریابی داخلی در استان دارای مجوز می‌باشند که از این بین ۱۷ مجوز به نام بانوان و ۳۷ مجوز به نام آقایان ثبت شده است.

همچنین ۳۱ مجوز به صورت فیزیکی، هفت مجوز صرفاً مجازی و ۱۶ مجوز فیزیکی- مجازی برای متقاضیان صادر شده است.

فلاحتی با اشاره به کاهش مدت زمان صدور مجوز جهت راه‌اندازی کاریابی، خاطرنشان کرد: با هدف بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در صدور فرآیند مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی، صدور مجوز مراکز کاریابی ظرف مدت ۱۰ روز کاری انجام و کلیه مراحل مرتبط با صدور مجوز الکترونیکی صورت می گیرد.

وی در همین زمینه ادامه داد: در صورت عدم بررسی پس از10 روز مجوز به صورت خودکار صادر می شود؛ متقاضیان دریافت مجوز تاسیس کاریابی های غیردولتی داخلی برای ثبت نام درخواست خود می توانند به نشانی اینترنتی karyabi-mojavvez.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

گفتنی است، در حال حاضر در کشور ۱۷۵ کاریابی بین المللی مشغول به فعالیت هستند که در استان یزد اولین کاریابی خارجی به نام «کاریاب» به مدیریت فریبا توانگر در سال جاری با کشور هدف استرالیا همزمان در دهه فجر افتتاح شد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1661453

مهمترین اخبار یزد: