یزد پورتال
31 فروردین 1402 - 12:39

آیت الله ناصری: تربیت قرآنی راهکار تقویت تدین و تفکر در مدارس است

امام جمعه یزد گفت: تربیت قرآنی راهکار تقویت تدین و تفکر در مدارس است و مدیران و معلمان باید به این تربیت اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد،‌ آیت‌الله محمدرضا ناصری در جمع معتکفان رمضانی در مسجد ملااسماعیل یزد با اشاره به آیه ۱۴۳ سوره آل عمران اظهار کرد: این آیه به مؤمنانی که همنشین آنها، ذکر و یاد خداست و در هر حالی به یاد خدا هستند، اشاره دارد.

وی با اشاره به شگفتی‌هایی که خداوند متعال در تمامی موجودات عالم نهاده است، عنوان کرد: اگر انسان اهل تفکر باشد، به بزرگی خدا و جهان آفرینش و هدف خلقت پی خواهد برد.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر انسان به سلاح فکر مجهز شود، به حقایق بزرگی دست خواهد یافت و مدارج بزرگ علمی و معنوی را طی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خطاب به شرکت کنندگان در اعتکاف که اغلب آنها را دانش آموزان تشکیل می دادند، عنوان کرد: شما ۱۲ سال در مدرسه درس می خوانید اما آیا ۱۲ ساعت به تفکر عمیق دارید که اگر غیر از این است، علم شما «بخوان، حفظ کن، نمره بگیر» است.

آیت الله ناصری یزدی تصریح کرد: تفکر باید در مدارس نهادینه شود و معلمان باید قدرت تفکر را در دانش آموزان تقویت کنند که در این صورت، قدرت تشخیص حق از باطل نیز در آنها تقویت خواهد شد.

وی تربیت قرآنی را راهکار تقویت قدرت تفکر و تعقل در دانش آموزان ذکر کرد و گفت: کنار گذاشتن قرآن و آموزه های قرآنی از آموزش، خیانتی بود که صد سال پیش در کشور ما به سیستم آموزشی روا داشته شد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با دعوت دانش آموزان به تقوای الهی بیان کرد: عبادت در جوانی از اهمیت و درجات بالاتری برخوردار است و از فرصتی که برای عبادت خدا دارید به خوبی بهره مند شوید.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: اعتکاف، فرصتی برای خلوت با خداست و با نیایش، دعا و قرائت قرآن و تدبر در قرآن کریم می توانید ارتباط خود را با خالق بی همتا تقویت کنید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: حضور شما جوانان در مراسم اعتکاف، اتفاقی نیست و شما برای تقرب الهی در ماه خدا به این خلوت دعوت شده‌اید و امیدواریم بتوانید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1161658

مهمترین اخبار یزد: