یزد پورتال
25 اردیبهشت 1402 - 13:24

امام جمعه یزد با کارگزاران حج دیدار کرد

یزد- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با کارگزاران حج در آستانه فرا رسیدن موسم حج دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری، صبح دوشنبه در دیدار کارگزاران حج استان یزد با اشاره به اینکه انسان موجودی فراموشکار است، اظهار داشت: گاهی اوقات پرده‌های غفلت جلوی دید انسان را گرفته و باعث می‌شود فراموش کنیم که تمام موجودات عالم در حال تسبیح خداوند هستند و این فراموشی منجر به غرق شدن در زندگی مادی می‌شود.

وی افزود: در مراسم حج باید به این غفلت و فراموشی بیشتر پرداخت تا بدانیم که هر چه داریم از خداوند است و ما تنها موجودات فراموشکاری هستیم که یادمان می‌رود تمام زندگی و هستی ما از خداوند است.

امام جمعه یزد با تاکید بر آگاه‌سازی حجاج نسبت به غفلت از خداوند که منجر به دوری از او می‌شود، اظهار کرد: باید متوجه باشیم، خود و دیگران را متوجه کنیم تا این فراموشی و غفلت دنیای امروز، ما را در خود نبلعد و فلسفه وجودی دنیا را بشناسیم که این مهم در مسیر حج محقق می‌شود.

وی افزود: در حج اگر هنر کنیم و هنری داشته باشیم این است که بندگان خداوند را به خدا نزدیک‌تر کنیم تا از ذکر خدا و گشتن به دور خانه خدا لذت ببرند.

ناصری با بیان اینکه ایام حج بهترین زمان برای نزدیک‌تر شدن به خداوند و منقطع شدن از دنیا است، بیان کرد: باید این سفر مهم برای زائران و حجاج متفاوت‌تر باشد و در این سفر بیشتر به ارتباط بین والدین و فرزندان و پیروی از دستورات خداوند توجه شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1213558

مهمترین اخبار یزد: