یزد پورتال
05 آذر 1402 - 10:38

تکمیل پروژه‌های درمانی اردکان تا سه ماه آینده

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از تکمیل پروژه طرح توسعه، بخش دیالیز و فاز دو اورژانس بیمارستان ضیایی اردکان تا سه ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، توسعه خدمات بهداشتی و درمانی از جمله مهمترین دغدغه و مطالبه جدی مردم شهرستان اردکان است که علی‌رغم داشتن ظرفیت متعدد معادن و صنایع در این شهرستان همچنان بر زمین مانده است.

بهروز رحیمی،‌ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، شب گذشته در جریان سفر خود به استان یزد با حضور در اردکان از طرح‌های در دستور کار وزارت بهداشت در این شهرستان بازدید و اظهار کرد:‌ مشارکت خیرین حوزه سلامت در اردکان مثال زدنی است و این مهمترین نقطه قوت این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان است.

وی افزود: با راه‌اندازی طرح‌های توسعه در دستور کار ۱۶۰ تخت بستری بیمارستانی به مرکز درمانی اردکان اضافه می‌شود و این مهم نوید بخش تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در این شهرستان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت راه‌اندازی بخش دیالیز را از جمله اقدامات در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان اردکان دانست و گفت: راه‌اندازی فاز ۲ اورژانس یکی دیگر از الزامات اجرایی برای تقویت زیرساخت‌های اجرایی حوزه سلامت در اردکان است.

رحیمی در خصوص تامین منابع مالی جهت اتمام سه طرح اولویت دار حوزه سلامت شهرستان اردکان قول مساعد داد و  از تکمیل پروژه طرح توسعه، بخش دیالیز و فاز دو اورژانس بیمارستان ضیایی اردکان تا سه ماه آینده خبر داد.

تأکید کرد:‌ این بازدید با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، رییس،معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مسئولان بیمارستان صورت گرفت.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1584814

مهمترین اخبار یزد: