یزد پورتال
21 آبان 1402 - 14:02

زنگ یارمهربان در مدارس یزد به صدا در می‌آید

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد گفت: همزمان با هفته کتاب،‌طرح زنگ کتابخوانی «یار مهربان» در مدارس یزد اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، محمدمحسن رفیعی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه ضمن اعلام برنامه‌های بزرگداشت سی‌ویکمین دوره هفته کتاب در این استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۲ باب کتابخانه عمومی در سطح استان یزد فعال است که بالغ بر دو میلیون چهارصد جلد کتاب دارند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر بیش از یکصدهزار نفر در استان یزد عضو کتابخانه‌های عمومی هستند، افزود: به ازای هر نفر دو جلد کتاب در مخازن کتابخانه های عمومی استان یزد موجود است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان یزد به لحاظ کمی و کیفی وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان یزد را مطلوب و شاخص در سطح کشوری دانست و بیان کرد: اصلی‌ترین رویکرد  این نهاد در استان کیفی سازی عملکرد کتابخانه های عمومی است.

رفیعی با بیان این‌که هفته کتاب  از ۲۳تا ۳۰ آبانماه با شعار «آینده خواندنی است» برگزار می‌شود، گفت: ۶۰۰ برنامه در سراسر استان تدارک دیده شد که از مهمترین آنها می‎توان به پویش شعر مقاومت با موضوع «اسم شب صبح است» ویژه دانشجویان و عموم مردم که از چهارشنبه هفدهم آبانماه آغاز شده است، اشاره کرد.

وی غبارروبی گلزار شهدا و افتتاح نمایشگاه عکس یادمان، همچنین برگزاری نشست پرسش و پاسخ اعضای کتابخانه‌ها با مدیر کل در کتابخانه مرکزی، رونمایی از جلد سوم کتاب «سنگ آسیاب» تالیف «حسن حیان»، برنامه کتابخون در مرکز انتقال خون و رونمایی از کتاب نویسندگان کوچک را از دیگر برنامه‎های شاخص این هفته ذکر کرد.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1569258

مهمترین اخبار یزد: