یزد پورتال
30 شهریور 1401 - 09:18

آیت‌الله مدرسی: سبک زندگی رزمندگان دفاع مقدس الگوی جامعه باشد

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: یکی از نکات بسیار ارزشمندی که باید از دوران دفاع مقدس به صورت پیوسته در ذهن ماندگار شود سبک زندگی رزمندگانمان در این دوران است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در مراسم بزرگداشت پیشکسوتان دفاع مقدس که امروز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از نکات بسیار ارزشمندی که باید از دوران دفاع مقدس به صورت پیوسته در ذهن ما باشد، بحث سبک زندگی رزمندگانمان در این دوران است.

خبرگزاری تسنیمیزدیزدوی تصریح کرد: اگر بخواهیم سبک زندگی آن بزرگواران را اعم از شهدا، ایثارگران و تمامی رزمندگان را تبیین کنیم، باید بگوییم این سبک زندگی برگرفته از مستندترین و قوی‌ترین مستندات اسلامی یعنی قرآن است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: اگر انسان بخواهد در مسیر زندگی خودش سبکی را انتخاب کند باید از علم بهره داشته باشند و آن افرادی که از علم مرتبط بهره نداشته باشند به طرف هر صدایی که می‌شنوند گرایش پیدا می‌کنند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: این افراد با هر بادی به سمت و سوی دیگری گرایش پیدا می‌کنند و در مسیر زندگی خود هیچ گونه ثبات قدمی ندارند اما سبک زندگی ایثارگران در دفاع مقدس برگرفته از عالی‌ترین کلام و آن هم قرآن کریم و آخرین آیه سوره فتح است.

وی افزود: اولین منش رزمندگان در دفاع مقدس این بود که به شدت با دشمنان سرناسازگاری داشتند و در برابر هرگونه ظلم و ستمی با اقتدار ایستادگی می‌کردند تا این ظلم را رفع کنند و شعار آنها «جنگ، جنگ تا رفع فتنه ازعالم» بود.

استاندار یزد: تحریک احساسات مردم توطئه‌ جدید آمریکا برای ایجاد تفرقه

استاندار یزد: تحریک احساسات مردم توطئه‌ جدید آمریکا برای ایجاد تفرقهنایب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: دلیل این شعار و این رویکرد این است که منش غرب خودخواهی است و تمام خوبی‌ها را برای خود می‌خواهند و بدی‌ها را به دیگر ملت‌های جهان تحمیل می‌کنند درحالی که چنین منشی را اسلام و انسان‌های آزاده نمی‌پذیرند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: ما با غرب به واسطه اینکه غربی هستند دشمنی نداریم بلکه مشکل ما با این منش است که آنها می‌خواهند ملت‌های دیگر سختی بکشند و خودشان در خوشی و رفاه قرار بگیرند.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) خاطرنشان کرد: رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر این منش غربی ایستادند و با تحمل سختی و فداکردن جان خود تلاش کردند تا رفاه را برای مردم به ارمغان بیاورند.

انتهای پیام/781/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 748558

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: