یزد پورتال
28 اسفند 1401 - 11:45

گل آرایی نقاط مختلف شهر یزد برای ایام نوروز

یزد- رئیس شورای اسلامی شهر یزد از گل آرایی نقاط مختلف شهر یزد برای ایام نوروز خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله سیفی یکشنبه در جلسه علنی شورا گفت: باید توجه داشت که یکی از ویژگی های شهر یزد از قدیم، دارالعباده بودن آن است و ضرورت دارد در هر مناسبت و برنامه ای آنچه شرع و قانون در جهت حجاب و عفاف مشخص کرده است، از سوی همگان رعایت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در آستانه دو بهار عید باستانی نوروز و ماه مبارک رمضان هستیم و از این جهت جلسات متعددی با مسئولین شهرداری به ویژه سازمان فرهنگی برگزار شد تا برنامه ها متناسب با هردو بهار اجرا شود.

وی درخصوص دیگر برنامه های عید نوروز گفت: مقرر شد ۶۰ المان مناسبتی، نصب ۶۰ گلجای در میادین و مثلثی های سطح شهر از دیگر برنامه های شهرداری در آستانه سال نو است. جشن خانه تکانی و استقبال بهار نیز آغاز شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: همچنین در سال نو، گل آرایی علاوه بر کوچه های بافت تاریخی در نقاط مختلف دیگر نیز اجرا خواهد شد.

سیفی در پایان سالگرد در گذشت دکتر دشتی رئیس فقید شورای اسلامی را تسلیت گفت و مطرح کرد: ۲۵ و ۲۶ اسفند ماه مراسمی برای گرامیداشت یاد و خاطره دکتر دشتی در مسجد رحمت آباد برگزار می شود و دعوت می شود مردم و مسئولین دارالعباده یزد در این مراسم حضور به عمل رسانند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100027

مهمترین اخبار یزد: