یزد پورتال
09 اسفند 1401 - 17:35

ژئو پارک بهاباد ثبت ملی و جهانی می شود

بهاباد-مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری دارد، ازثبت ملی و جهانی ژئوپارک بهاباد خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد آخوندی ظهر سه شنبه درسومین نشست ستاد خدمات سفر نوروز ۱۴۰۲ شهرستان بهاباد با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و حرمت نگه‌ داشتن میزبانان بر لزوم رعایت شئونات اسلامی تأکید کرد و اظهارداشت: با توجه به اینکه شهرستان بهاباد ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری دارد، ژئوپارک بهاباد سال آینده ثبت ملی و سه سال دیگر ثبت جهانی می شود.

دستورالعمل‌های نحوه خدمات ‌رسانی اصناف در روزهای آینده ابلاغ و بروشورهای تبلیغاتی در بین گردشگران و مسافران نوروزی توزیع خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد از پویش یارمسافر درایام عید نوروز درسطح استان یزد خبرداد و گفت: ارائه خدمات جامع و رفع نواقص در قالب پویش یار مسافر در استان راه اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نقش اصلی در فضا سازی شهری در راستای معرفی شهرستان و پیشواز عید باستانی نوروز را شهرداری‌ها بر عهده ‌دارند و لازم است در این زمینه کوشا باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان یزد با بیان اینکه ما هرسال در ماه رمضان و ایام عید نوروز دراستان وحتی کشور با دو چالش عمده یکی حفظ عفاف وحجاب و دیگری روزه خواری دربرابر عموم مردم روبروهستیم، افزود: مسئولین دستگاه های اجرائی دراین زمینه با ید با مدیر ت صحیح این دو چالش را مدیریت کنند.

فرماندار بهاباد هم در این نشست با اشاره به اهمیت خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران نوروزی بیان کرد: تیم های نظارتی و گشت های ویژه در ایام سفرهای نوروزی به صورت مستمر و دوره ای برنامه ریزی شود بگونه ای که در تمام زمینه ها نظارت و ارزیابی اجرایی و گزارش مستمر آن ارسال شود.

علیرضا تیموری هم ضمن تقارن ماه مبارک رمضان و عید سعید نوروز اشاره وبه ظرفیتهای شهرستان بهاباد در حوزه گردشگری اشاره کرد و ازراه اندازی کنگره علامه ملا عبدالله بهابادی صاحب حاشیه در این شهرستان درسال آینده خبرداد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بهاباد هم در این جلسه گفت: ایام نوروز فرصت بسیار مناسبی برای معرفی جاذبه ها، قابلیت ها و توانمندی های این شهرستان است.

حسن امینی بهابادی یادآور شد: امیدواریم با تعامل و همکاری تمامی اعضای ستاد، میزبان خوبی برای گردشگران باشیم.

او گفت: ایجاد ایستگاه‌های اورژانس، جانمایی محل اسکان مسافرین نوروزی و تأمین پایگاه‌های امنیتی اسکان نوروزی ازجمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سومین نشست ستاد خدمات سفر نوروز ۱۴۰۲ شهرستان بهاباد با حضور احمد آخوندی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ، فرماندار بخشداران بخش مرکزی و بخش آسفیچ و معاون برنامه ریزی فرماندار و اعضای ستاد خدمات سفر نوروزی در سالن اجتماعات فرمانداری بهاباد برگزارشد .

منبع: مهر
شناسه خبر: 1063871

مهمترین اخبار یزد: