یزد پورتال
08 خرداد 1402 - 23:16

مدیران مدارس بحث سرویس مدرسه‌ها را با جدیت ساماندهی کنند

یزد- فرماندار یزد بر لزوم ورود مدیران مدارس به مسئله سرویس مدرسه ها تاکید کرد و خواستار ساماندهی جدی در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا مدرسی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با اشاره به دریافت وجه ثبت‌نام توسط مدارس غیردولتی اظهار داشت: دریافت وجه از سوی مدارس غیر دولتی باید با در نظر گرفتن تمام ملاحظات اجتماعی، شرایط اقتصادی، اقتضائات مدیریتی و شرایط خانواده ها انجام شود و قیمت‌های منطقی در این زمینه تعریف شود.

وی تاکید کرد: نباید در طول سال تحصیلی به بهانه‌های مختلف مبالغ اضافه‌تر از والدین دریافت شود.

مدرسی عنوان کرد: مدیران مدارس به مسئله سرویس مدارس وارد شوند و این موضوع را حتی زمانی که دانش آموز در سرویس مدرسه حضور دارد، جزئی از کار و فعالیت مدارس بدانند تا این مهم ساماندهی بهتری به خود بگیرد.

فرماندار یزد در مورد امنیت امتحانات نیز گفت: تمامی دستگاه ها موظفند تا امکانات و ملزومات مورد نیاز برای برگزاری امتحانات را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

مدرسی در مورد چالش‌های حوزه پرورشی دانش آموزان نیز گفت: دغدغه‌های منطقی در این زمینه وجود دارد که باید مسائل مهم در جلسات توسط دبیر جلسه پیگیری و مطرح شود.

وی یادآور شد: مسئله مهم دیگر، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است که در پایان سال جاری برگزار می شود و یکی از بازوان توانمند فرمانداری‌ها در فرآیند برگزاری انتخابات، ظرفیت‌های مدیران مدارس و آموزش و پرورش است بنابراین از هم اکنون باید این آمادگی در بدنه آموزش و پرورش و مدارسی که شعب اخذ رای هستند، ایجاد شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1248071