یزد پورتال
16 آبان 1402 - 10:30

سیراب شدن ۱۰۰ هکتار از فضای سبز یزد با پساب فاضلاب شهری

معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: با توافق شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان، ۱۰۰ هکتار از فضای سبز یزد با آب تصفیه خانه فاضلاب سیراب می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حمید رضا رحیمدل صبح امروز در جلسه مدیریت منابع آبی یزد، با اشاره به این‌که بر اساس این توافق نامه از مهرماه امسال، روزانه ۵۰ لیتر از پساب تصفیه خانه فاضلاب یزد به آبیاری فضای سبز شهر یزد، اختصاص یافته است، افزود: این میزان پساب برای تامین آب مورد نیاز اکو پارک و نوار سبز حاشیه کنار گذر استفاده می‌شود.

 وی وسعت فضای سبز شهر یزد را ۹۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: هم اکنون یک نهم فضای سبز این شهر، با بهره گیری از پساب تصفیه خانه فاضلاب آبیاری می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان این‌که کمبود آب در استان کویری یزد، توسعه فضای سبز این شهر را تحت الشعاع قرار می‌دهد و آب مصرفی فضای سبز شهرهم از طریق چاه‌های متعدد تامین می‌شود، گفت: شهرداری به منظور حفظ آب‌های زیر زمینی به ازای ورود پساب فاضلاب به چرخه آبیاری فضای سبز تعدادی از انشعابات اب شرب فضای سبز را حذف می‌کند که این امر کمک شایانی به کاهش مصرف آب در بخش فضای سبز می‌کند.

رحیمدل در پایان مدیریت منابع آبی را مسئولیتی اجتماعی دانست و تأکید کرد: بی شک پساب تصفیه خانه یزد ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌توان با بهره گیری از بخش کوچکی از آن به توسعه فضای سبز شهری کمک شایانی کرد.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1564196

مهمترین اخبار یزد: