یزد پورتال
12 بهمن 1401 - 00:50

اجرای ۲ هزار برنامه در دهه فجر در یزد

یزد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از اجرای بیش از ۲ هزار برنامه به مناسبت دهه فجر در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عزیزی عصر سه شنبه در نشست هماهنگی گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: با توجه به تقارن اعیاد رجبیه و جشن انقلاب و دهه فجر، رویکرد بخش اعظم برنامه های این ایام نشاط و امیدآفرین و با رویکرد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی بیان کرد: در پرتو برنامه ریزی های صورت گرفته توسط کمیته های مختلف در این ایام، بیش از ۲ هزار برنامه متنوع و خلاقانه در سطح استان اجرا می شود.

عزیزی با اشاره به تقارن اعیاد رجبیه و جشن انقلاب و دهه فجر اظهار داشت: بر این اساس رویکرد بخش اعظم برنامه های این ایام باید نشاط آور و امید آفرین باشد و شادی مضاعفی را در جامعه تزریق کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه جشن های این ایام باید به صورت مردم محور برگزار شود، عنوان کرد: تمامی دستگاه‌های استان موظفند تمامی امکانات خود را برای برگزاری باشکوه تر جشن‌های دهه فجر در اختیار مردم قرار دهند.

عزیزی بر ضرورت توجه به جهاد تبیین و بصیرت آفرینی در برگزاری برنامه های دهه فجر تاکید کرد و یادآور شد: در این راستا دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه اخیر برای عموم مردم و به ویژه نسل نوجوان و جوان تبیین شود.

وی همچنین بر برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه های استان از ابتدای دوران انقلاب تاکنون و دعوت از اساتید و دانشجویان برای بازدید از این نمایشگاه تاکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حال و هوای دستگاه ها نیز باید متناسب با این ایام تغییر کند، گفت: تمامی مراکز دولتی و خصوصی استان نسبت به فضاسازی محوطه داخلی و خارجی ساختمان اقدام کنند.

عزیزی همچنین به تبیین لزوم برگزاری جشن های دهه انقلاب در سطح مدارس پرداخت و اظهار داشت: دانش آموزان محور اصلی برگزاری جشن ها و مدیران مدارس در نقش ناظران و هدایت کنندگان برنامه ها باشند.

وی خطاب به فرمانداران، بر تدوام برگزاری جلسات هماهنگی بزرگداشت دهه فجر و تمهید برنامه های لازم برای برپایی هرچه پرشور و باشکوه‌تر راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد.

گفتنی است؛ دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی، برگزاری مراسم ورود نمادین حضرت امام خمینی(ره) به کشور در قالب برنامه ای مشترک در سطح شهرستان ها و نورافشانی آسمانی از برنامه های دهه فجر امسال است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011552

مهمترین اخبار یزد: