یزد پورتال
06 فروردین 1402 - 12:56

تاب‌آوری اقتصادی در گرو مردمی شدن آن است

امام‌جمعه ابرکوه گفت: اقتصاد باید از تصدی‌گری دولت خارج شده و مردمی شود تا مردم به‌عنوان تولیدکننده توسعه مشارکتی را رقم زده و اقتصاد تاب آور را محقق کنند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با نام‌گذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: اقتصاد باید از تصدی‌گری دولت خارج شده و مردمی شود. یعنی باید مردم به‌عنوان ستون اصلی خیمه تولید، مولّد باشند نه مصرف‌کننده؛ بلکه به‌عنوان تولیدکننده و توزیع‌کننده فعال شده و رقم زننده توسعه مشارکتی باشند تا اقتصاد تاب آور محقق شود.

وی بر حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری توسط دولت و بانک‌های عامل تأکید کرد و افزود: بانک‌ها در سال جاری جبران کوتاهی‌های گذشته را کرده و رانتی عمل نکنند. در دادن تسهیلات فقط دانه‌درشت‌های نورچشمی را نبینند؛ بلکه صنایع کوچک و داوطلبین سرمایه‌گذاری در شهرستان‌ها را هم مورد حمایت قرار دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ادامه داد: بانک‌ها باید در راستای سامان‌دهی مشکلات اقتصادی مردم پرداخت وام به نیازمندان را هر چه زودتر آغاز کنند؛ چراکه رهبر انقلاب در پیام نوروزی و سخنرانی در حرم مطهر رضوی برای همگان جهت‌بخشی کرده، دولت، مجلس، گروه‌های مردمی، فعالان اقتصادی و بخش خصوصی را مسئول و موظف به حل مشکل مردم و مهار تورم کردند.

حسینی تصریح کرد: همه موظف‌اند تا فعالیت‌های بنیادین و اساسی اقتصادی همچون تولید و کارهای انسانی و دین پسند همچون مواسات و همیاری‌های مردمی و کمک به طبقات ضعیف جامعه را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه کرد: تحقق شعار سال نیازمند حرکت جهادی و نیز جهاد تبیین دارد تا نشان دهد حاکم جامعه اسلامی با مشاورهایی که از اهل‌فن می‌گیرد مهم‌ترین محور که موتور محرکه در حل معضلات اقتصادی و فرهنگی کشور است را ملاحظه نموده و اکنون این مردم و مسئولین هستند که باید فهم دقیق از چیستی و چرایی این نام‌گذاری داشته باشند.

امام‌جمعه ابرکوه اذعان کرد: رهبر انقلاب شعار سال را در راستای چشم‌انداز بنیادهای تمدن ساز و پایدار اقتصادی و اجتماعی خصوصاً اقتصاد مستحکم و بنیاد دار برای جامعه مطلوب نشانه رفته است. لذا نباید همچون عده‌ای که در گذشته این شعارهای تمدن ساز را با نگاه گزارشی و ظاهرسازانه می‌دیدند، ببینیم.

حسینی با بیان اینکه لازم است دولت و ملت دوشادوش به مهار تورم و حل مشکل  اقتصادی و معیشتی مردم بپردازند، گفت: رویش‌های  انقلاب بحمدالله امیدبخش و فراتر از ریزش‌ها و دست‌ودل‌های خدمتگزاران امین به نظام بسیار بیشتر از مفسدان و خائنان و کیسه دوختگان است.

وی یادآور شد: مردم ما بصیر و آگاه بوده و خیانت نفوذی‌ها، رانت‌خواران، بیت‌المال خواران و نجومی بگیران را جدای از خدمتگزاران خود می‌بینند و این‌همه خدمت، توسعه، پیشرفت، عمران و آبادانی کشور را نادیده نمی‌گیرند.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1110808

مهمترین اخبار یزد: