یزد پورتال
20 بهمن 1401 - 17:14

فرمانداری‌ یزد بر روند ساخت‌وسازها نظارت کند

یزد- امام جمعه یزد با بیان اینکه امروز شاهد ساخت‌وسازهایی با سبک غربی‌ها در یزد هستیم در حالی که معماری اصیل و خلاقانه یزد زبانزد است، گفت: فرمانداری بر روند این ساخت و سازها نظارت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری، ظهر پنجشنبه در دیدار فرماندار یزد و معاونان وی با اشاره به اینکه در تهران استانداری معمولا تحت الشعاع فعالیت وزارتخانه ها هستند، اظهار داشت: در مرکز استان‌ها هم فرمانداری مراکز استانها همین وضعیت را دارند و تحت الشعاع استانداری ها هستند بنابراین باید فعالیت ویژه داشته باشند و با تمام قوا به میدان بیایند.

وی عنوان کرد: فعالیت فرمانداری‌ها نباید منحصر به موارد خاص شود بلکه باید در همه امور فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، گردشگری و ... حضوری جدی و فعال داشته باشند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه فرمانداری باید بر روند ساخت و سازها نیز نظارت داشته باشد، افزود: برخی پاساژها و مراکز خرید در یزد احداث می شود که هیچ رنگ و بویی از معماری سنتی یزد ندارد و مرکزی برای مصرف انواع انرژی است و فرمانداری نباید اجازه دهد ساخت و سازها به این سمت برود زیرا اگر این رویه ادامه یابد، یزد با این همه ویژگی سنتی و زیبایی به شهری بی‌هویت تبدیل می شود.

امام جمعه یزد عنوان کرد: باید تلاش شود تا بازارچه‌های محلی در محلات یزد گسترش یابد تا هم سبک معماری قدیم حفظ شود و هم مردم بتوانند در محله با دسترسی آسان نیازهای خود را با قیمت های مناسب تامین کنند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی معاون امور بانوان فرمانداری یزد بیان کرد: معتقدم بیشتر وقت زنان باید صرف امور خانه و خانواده شود زیرا اگر زن بیشتر وقت خود را صرف کار بیرون از خانه کند، انرژی برای رسیدگی به خانواده و فرزندانش ندارد و بنیان خانواده تحت تاثیر قرار می گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد اظهار داشت: بارها این موضوع را پیشنهاد داده ایم که ساعت کار زنان کاهش پیدا کند تا زنان بتوانند زمان بیشتری برای خود و خانواده هایشان بگذارند.

وی عنوان کرد: اگر به دنبال استحکام بنیان خانواده و افزایش جمعیت هستیم باید بستر را فراهم کنیم و نخستین گام، کاهش ساعت کاری زنان است البته در کنار این امر باید فرهنگ سازی نیز انجام شود زیرا امروز استقلال زنان سبب شده تا آمار ازدواج کاهش پیدا کند زیرا گمان می کنند علت ازدواج تنها تامین مالی است در حالی که زندگی مشترک و ازدواج اهداف والاتری دارد.

ناصری ادامه داد: امروز سبک ازدواج جوانان ما به غربی‌ها نزدیک شده که این روند باید اصلاح شود و همه باید در این زمینه عزم جدی داشته باشند.

تقدیر از مجاهدت‌ها یار دیرین امام

فرماندار یزد نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌ها و مجاهدت‌هایی که یاران امام از جمله آیت الله ناصری در دوران مبارزات انقلاب متحمل شدند، اظهار داشت: اغلب مبارزان مخلص آن دوران، خدمتگزاران مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده اند.

محمدرضا مدرسی به ارائه گزارشی از روند فعالیت فرمانداری و خدمت رسانی به مردم در زمینه های مختلف پرداخت و بیان کرد: تلاش مجموعه فرمانداری، خدمت رسانی به مردم است و امیدواریم در این مسیر بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030108

مهمترین اخبار یزد: