یزد پورتال
23 اسفند 1401 - 19:48

صادرات 10 میلیون دلاری محصول فناورانه از یزد

رئیس پارک علم‌ و فناوری یزد گفت: در سال جاری تاکنون حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات محصولات فناورانه از سوی شرکت‌های مستقر پارک علم و فناوری یزد صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ سید حبیب‌الله‌ میرغفوی رئیس پارک علم‌ و فناوری یزد صبح امروز در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به نام‌گذاری سال‌جاری به سال دانش بنیان توسط رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان کشور  به  زیست بوم فناوری و نوآوری اظهار کرد: دولت سیزدهم از ابتدا توجه ویژه‌ای به حوزه دانش بنیان داشته و در این راستا  قانون جهش دانش بنیان را تدوین و به تمام دستگاه‌های سطح ملی ابلاغ شده است.

وی با بیان این‌که اقدامات خوبی در راستای معرفی و توسعه زیست‌بوم فناوری در سطح استان صورت گرفته است افزود: ‌ایفای نقش محوری و راهبردی در توسعه زیست بوم،  کمک به شکل گیری عناصر جدید و تقویت عناصر موجود،‌ توسعه و تعامل با دستگاه اجرایی در سطح ملی و استانی از جمله راهبردهای سال جاری در استان بوده است.

رئیس پارک علم‌ و فناوری یزد با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری ستاد  نوآوری، فناوری و دانش بنیان استان آغاز به‌کار کرد تصریح کرد:‌ این ستاد به ریاست استانداریزد و دبیری پارک علم و فناوری بصورت هفتگی  تشکیل و در این 28 جلسه تشکیل شده بسیاری از مشکلات شرکت‌ها برطرف و مصوبات بسیاری خوبی در این راستا اتخاذ شده است.

 میرغفوری تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، ابلاغ تبدیل پارک علم و فناوری استان یزد به پارک توسعه یافته سطح یک کشوری را دریافت کرده‌ایم و این مهم فرصت‌های خوبی را برای جذب بودجه و تعاملات  بیشتر در سطح کشور و وزارتخانه در اخیار پارک علم و فناوری استان قرار می‌دهد.   

میرغفوری با اشاره به  اطلاعات دریافتی از شرکتهای مستقر در پارک گفت: در سال جاری تاکنون حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات محصولات فناورانه از سوی شرکتهای مستقر پارک علم و فناوری یزد صورت گرفته که بیشتر مربوط به حوزه‌های کشاورزی، ماشین‌آلات صنعتی، شیمیایی و آی‌تی بوده است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر 420 شرکت فناوری  در پارک علم و فناوری یزد مستقر هستند که در این زمینه 30 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093196

مهمترین اخبار یزد: