یزد پورتال
24 بهمن 1401 - 14:29

صنعت پوشاک می‌تواند مشکل اشتغال کشور را در کوتاه ترین زمان حل کند

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این که در تولید و عرضه محصولات باید به سه اصل ارتقا کیفیت، قیمت رقابتی و بازاریابی مناسب توجه ویژه شود، گفت:‌ صنعت پوشاک می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل اشتغال کشور را حل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در جریان بازدید از کارگاه تولید پوشاک در شهرک صنعتی تفت با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها اظهار کرد: صنایع و مشاغل دانش بنیان می توانند بدون آلایندگی و با کمترین مشکلات در حوزه محیط زیست، به تولید و اشتغالزایی بالا برسند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان افزود: دانش بنیان‌ها معمولا پربازده هستند و می توانند اشتغالزایی کنند.

امام جمعه یزد با تاکید بر توسعه صنعت نساجی در کشور و استان یزد گفت: صنعت پوشاک صنعتی است که می‌تواند مشکل اشتغال کشور را در سریعترین زمان ممکن حل کند و این صنعت نیاز به سرمایه گذاری کلان ندارد ضمن اینکه می تواند کشور ما را از واردات پوشاک بی‌نیاز کند.

آیت الله ناصری یزدی تصریح کرد: اگر صنعت پوشاک در یزد و در سطح کشور تقویت شود، زنجیره صنعت نساجی کامل می‌شود و از کشت پنبه تا تولید پوشاک، رونق پیدا خواهد کرد.

وی با بیان این‌که این طرح حتی در روستاها نیز قابل اجراست و با آموزش می توان این صنعت را ایجاد کرد و در کمترین زمان به آن رونق بخشید، ادامه داد: باید صبر داشت و بعضا نباید انتظار داشت سریع به سود برسیم ضمن اینکه در تولید و عرضه محصولات باید به سه اصل ارتقا کیفیت، قیمت رقابتی و بازاریابی مناسب توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به این‌که در کنار تولید باید تولید ماشین آلات را نیز مدنظر قرار دهیم، خاطرنشان کرد: باید با نوآوری و دستیابی به نیازهای خط تولید در داخل کشور و با استفاده از استعدادهای خوبی که در این زمینه داریم، در این حوزه نیز ورود کنیم.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1036208