یزد پورتال
12 اسفند 1401 - 16:25

امام جمعه یزد:‌ دشمن در جنگ ترکیبی مردم ایران را هدف گرفته است

امام جمعه یزد با بیان این که ساماندهی مسائلی نظیر افزایش قیمت ارز و گرانی ها حل شدنی است، گفت:‌ دشمن در جنگ ترکیبی مردم ایران را هدف گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته ۱۲ اسفند نماز جمعه مرکز استان، داشتن بصیرت به ویژه بین افراد انقلابی را حائزاهمیت دانست و اظهار کرد: دشمن سعی دارد با فریب افراد در جامعه اسلامی جای حق و باطل را عوض کند.

وی افزود:‌ دروغ پراکنی، تضعیف روحیه، منکر شدن خیلی مسائل و گمراه کردن  مردم از جمله ابزارهای دشمنان دین و اسلام ناب محمدی برای متزلزل کردن اقتدار افراد در جامعه اسلامی است.

امام جمعه یزد فرصت‌سازی از تهدیدها را یکی از مهمترین الزامات اجرایی برای مقابله با فتنه و توطئه‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی دانست و گفت:‌ توسعه همه جانبه کشور و برون رفت از مشکلات مختلف در گرو هم‌افزایی، وحدت رویه و صبوری است.

آیت الله ناصری یزدی با اشاره به فتنه‌های آمریکا و اروپا علیه امنیت و اقتدار ایران اسلامی در اغتشاشات اخیر، تصریح کرد:‌ سناریوی کشته سازی ابزار جدی استکبار جهانی است که با اشتباه محاسباتی در این فتنه شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که استکبار جهانی امروز علیه قرآن و اسلام قیام کرده است، تأکید کرد:‌ دست اندرکاران و نخبگان جامعه اسلامی باید بیش از پیش مراقب فتنه دشمنان دین اسلام در نقاط مختلف باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که  مشکل ارز و برخی گرانی‌ها با تدبیر جهادی و همکاری مسئولان و همراهی مردم حل شدنی است، اظهار کرد:‌ هدف دشمنان در قالب جنگ ترکیبی، فشار وارد کردن بر مردم است ولی مقاومت و ایثار مردم همانند گذشته نقشه استکبار را خنثی می‌کند.

امام جمعه یزد بیان کرد: دولت باید با تمام توان برای چاره جویی و غلبه بر مشکل دلار و ارز و حل گرانی ها ماموریت خود را با حرکتی جهادی و انقلابی انجام دهد.

ناصری بیان کرد: وجود برخی مشکلات اقتصادی و ارز قطعا با هدفی که دشمنان برنامه ریزی کردند انجام می گیرد و هوشیاری مردم و مسئولان راه حل برون رفت از مشکلات است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1070264

مهمترین اخبار یزد: