یزد پورتال
21 آذر 1401 - 15:48

رسانه ملی برای بیان واقعیت‌های ایران اقدام جدی کند

یزد- امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمن در تلاش برای انزوای فرهنگی ما است و در این مسیر از رسانه ها به بهترین نحو استفاده می کند، گفت: رسانه ملی باید برای بیان واقعیت‌های ایران اقدام جدی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای یزد با تاکید بر جذب حداکثری مخاطب، اظهار داشت: جذابیت در تولیدات رسانه ای رکن اساسی در صدا و سیماست که باید به آن توجه شود.

وی عنوان کرد: تولیدات و برنامه ریزی‌ها باید به روزرسانی شود تا رسانه ملی بتواند با توجه به مسائل روز برنامه سازی کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر اینکه رسانه های خارجی از شگردهای متنوعی برای جذب مخاطب استفاده می کند، اظهار داشت: باید روش‌های جدیدی برای جذب مخاطب به کار گرفته شود زیرا ما تاکنون نتوانسته ایم رسانه ملی خود را در دنیا مطرح کنیم.

ناصری افزود: رسانه های خارجی با شگردهای مختلف مدام در حال برنامه ریزی برای جذب مخاطب هستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه رسانه های خارجی در تلاشند که مردم را مایوس و ایران را بدنام کنند، افزود: اقدامات منفی رسانه های معاند در افکار عمومی جامعه و همچنین مناسبات ایران با سایر کشورها تاثیر گذاشته است.

وی تصریح کرد: رسانه ملی و مسئولان و متولیان امر به ویژه رایزن های فرهنگی در سفارتخانه ها باید برای معرفی ایران و واقعیت های موجود در کشور اقدام جدی انجام دهند.

ناصری با تاکید بر اینکه باید در حوزه دیپلماسی فرهنگی دوراندیشی و آینده نگری داشته باشیم، افزود: دشمنان در تلاش برای منزوی کردن ما هستند و رسانه ها به ویژه رسانه ملی باید برای مقابله با این حرکت، اقدام جدی انجام دهد.

وی تصریح کرد: اینکه امروز برخی کشورها علیه جمهوری اسلامی بیانیه می دهند، به دلیل اقدامات رسانه ای معاندان و دشمنان نظام است و در چنین شرایطی رسانه ها، دولت، نمایندگان مجلس، رایزنان فرهنگی و .... باید از خود واکنش نشان دهند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: دشمنان دست از سر جمهوری اسلامی بر نمی دارند و هر روز به شکلی در حال آزار ملت ایران هستند، یک روز با تحریم اقتصادی، روز دیگر با انزوای فرهنگی که باید برای مقابله با این امر، فکر اساسی شود و رسانه باید بتواند در این زمینه نقشی اثرگذار ایفا کند.

وی با بیان اینکه ما با افکار عمومی در دنیا مواجه هستیم، افزود: رسانه های خارجی توانسته اند اثر خود را تا حد زیادی در افکار عمومی جهان بگذارند و اکنون لازم است رسانه ملی جمهوری اسلامی نیز با برنامه ریزی دقیق و منجسم و با تولیدات فاخر و جذاب به رسالت آگاهی بخشی خود عمل کند و با اقدامات منفی آنها مقابله نماید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 906420

مهمترین اخبار یزد: