یزد پورتال
22 شهریور 1402 - 10:46

وعده میلیاردی مدیرکل ورزش و جوانان یزد به مدال‌آوران آسیایی

مدیرکل ورزش و جوانان یزد از پاداش‌های میلیاردی برای ملی پوشان یزدی در رقابت‌های آسیایی در صورت کسب مدال، خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری فارس از یزد، زهیر حاجی حسینی از حمایت میلیونی قبل از اعزام و پاداش‌‎های میلیاردی در صورت کسب مدال توسط ملی پوشان یزدی حاضر در بازی‌های آسیایی هانگژو خبر داد و گفت: برای حضور ورزشکاران یزدی در این رقابت‌ها از هیچ‌گونه حمایتی از ملی‌پوشان یزدی دریغ نخواهیم کرد.

وی افزود: بازی‌های آسیایی یکی از بزرگ‌ترین میادین ورزشی به حساب می‌آید و حضور در این رقابت‌ها برای هر ورزشکاری حائز اهمیت و همچنین برای هر کشور و استانی که ملی‌پوش در این رقابت‌ها دارد، افتخارآفرین است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: در راستای حمایت از ورزشکاران و بنا بر تصمیم‌گیری‌های انجام شده در جلسه شورای عالی ورزش استان مقرر شد که تمام ورزشکاران حاضر در رقابت‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو، پیش از اعزام، به میزان ۵۰۰ میلیون ریال مورد حمایت قرار گیرند.

حاجی‌حسینی تصریح کرد: همچنین برای ورزشکارانی که موفق به کسب مدال طلا شوند دو میلیارد ریال، مدال نقره ۱.۵ میلیارد ریال و ملی‌پوشانی که صاحب مدال برنز شوند پاداش یک میلیارد ریالی به تصویب رسیده است.

گفتنی است هفت بازیکن، مربی و داور در رشته‌های شمشیربازی، تیراندازی با کمان و وزنه‌برداری، از استان یزد در این دوره از رقابت‌ها که از ۲۳ سپتامبر تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳ (اول تا ۱۶ مهرماه ۱۴۰۲) برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1497964

مهمترین اخبار یزد: