یزد پورتال
03 بهمن 1401 - 13:09

رویکرد برنامه‌های دهه‌فجر در یزد امید و نشاط آفرین باشد

استاندار یزد با تاکید بر اینکه رویکرد ما در برگزاری برنامه‌های دهه‌فجر باید امید آفرینی، اعتمادآفرینی و نشاط باشد گفت: تمام برنامه‌های تبیینی با محوریت بیانیه گام دوم برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، مهران فاطمی صبح امروز در نشست ستاد دهه فجر استان یزد با اشاره به اینکه در تاریخ ایران زمین نقطه‌ای به عظمت پیروزی انقلاب نداریم اظهار داشت: در ارتباط با انقلاب می‌توان گفت که انقلاب اسلامی ایران احیای مجدد اسلام واقعی بود.

وی یکی از تاثیرگذارترین نهادها در رفع محرومیت و کمک به مظلومان در نقاط مختلف منطقه را سپاه مقتدر دانست و خاطرنشان کرد: اقدام شنیع اتحادیه اروپا را در تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران به عنوان مردمی‌ترین نهاد تاریخ جهان را محکوم می‌کنیم و تاکید داریم که بزرگترین و ابرتروریست‌ترین بخش در تمام جهان خودشان هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌هایی که ما انجام می‌دهیم در قبال عظمت انقلاب بسیار کم است گفت: مجموعه برنامه‌هایی که در این نشست ارائه شد اگر با کیفیت و به خوبی برگزار شود تاثیرگذاری بالایی دارد.

استاندار یزد بااشاره به اینکه ارزیاب نوآورانه بودن برنامه‌های دهه فجر امسال یزد رسانه‌ها هستند گفت: برنامه‌هایی که در این نشست از سوی رسانه‌ها به عنوان نوآورانه اعلام شد را من هم موافق بودم و اعتقاد دارم در صورت خوب اجرا شدن منجر می‌شود که دهه فجر متفاوتی را شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما در دهه فجر و به ویژه این دهه فجر باید امید آفرینی، اعتمادآفرینی و نشاط باشد گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که جشن‌های دهه فجر ثواب و ارزش همانند جشن‌هایی دارد که برای اعیاد اهل‌بیت(ع) می‌گیریم و این تاکید ایشان به ویژه با توجه به وجود بزرگترین اعیاد مسلمانان در این ایام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فاطمی با بیان یانکه قالب شادی و نشاط در تمام برنامه‌های ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نسبت به این موضوع توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشیم گفت: در طول چندماه گذشته دشمن تلاش زیادی کرد که فضای ناامنی و ناراحتی و ناامیدی را در جامعه ترویج کند و باید برنامه‌های ما این فضا را بشکند و در این زمینه به شدت نیاز به جشن‌های با نشاط، شاد و جوان پسند و نوجوان پسند نیاز داریم به ویژه اینکه نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشیم، بحث مردمی کردن برنامه‌های دهه فجر است.

استاندار یزد گفت: فضاسازی شهر به هیچ عنوان صرفا وظیفه شهرداری نیست و تمام ادارات، دستگاه‌ها و مدارس باید با ابتکارات خودشان اقدام به تزیین و فضاسازی شهر و حتی داخل ادارات و مدارس کنند.

وی گفت: جشن‌هایی که به صورت کامل توسط معلمان و دانش‌آموزان انجام می‌شد از بهترین خاطره‌هایی است که ما از مدرسه داشتیم و الان باید نسبت به احیای آن اقدام کنیم همچنین اگر پویش نصب پرچم بر سردر منازل دوباره انجام شود قطعا بزرگترین زمینه ایجاد وفاق و همدلی در جامعه باید مورد توجه باشد و حتما برای این موضوع و در فضاسازی شهری توجه صورت پذیرد.

فاطمی بیان کرد: راهپیمایی 22 بهمن امسال باید به یک جشنواره تبدیل شود و قطعا این اقدام رویکرد بسیار متفاوتی را ایجاد می‌کند که زمینه افزایش شور و نشاط را به دنبال خواهد داشت.

استاندار یزد تاکید کرد: برنامه‌های ما باید به گونه‌ای باشد که تمام اقشار را شامل شود و افراد مختلف با توجه به سلایقی که دارند به سمت برنامه‌های دهه فجر و به ویژه راهپیمایی جذب شوند.

وی اظهار داشت: در بحث تبیین سه برنامه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که نخستین موضوع آن مربوط به وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی(ره) است که چکیده عمر با برکت آن حضرت است، موضوع مربوط به بیانیه گام دوم است که چکیده‌ای از تمام دیدگاه‌های مقام معظم رهبری است و همچنین سند سوم وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی است که هر سه این اسناد باید محور تمامی برنامه‌های تبیینی در تمام ایام باشد.

فاطمی افزود: هیچ کسی تحلیلی شفاف‌تر، عاقلانه تر و جوان پسندتر از تحلیلی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب آورده‌اند ارائه نکرده است به همین دلیل درخواست داریم که این موضوع به طور خاص مورد تاکید باشد و برنامه عملیاتی ویژه هم برای آن در نظر گرفته شده است.

استاندار یزد افزود: در ایام دهه فجر مدیران به جای برگزاری جلساتی که در طول سال دارند، میزهای خدمت را برگزار و با حضور شخص مدیران کل و فرمانداران و روسای سازمان‌ها مسائل و مشکلات مردم را به صورت حضوری و در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.

وی به طرح ارائه شده از سوی کمیته رسانه ستاد دهه فجر استان یزد اشاره کرد و گفت: بحث پویش پاسخگویی مدیران باید حتما انجام شود و تمامی مدیران پاسخگویی لازم را نسبت به این موضوع داشته باشند.

انتهای پیام/781/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 992848

مهمترین اخبار یزد: