یزد پورتال
23 شهریور 1402 - 14:47

استاندار یزد: لزوم افزایش جدی تاب‌آوری سیل بندهای منتهی به شهرها در یزد

استاندار یزدبا بیان این که یزد در مسیر سیلاب های احتمالی قرار دارد، گفت: ضریب اطمینان و تاب آوری سیل بندهای منتهی به شهرها با حساسیت بالا و دقت و سرعت عمل بیشتری در دستور کار دست‌اندرکاران قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهران فاطمی به همراه جمعی از مدیران اجرایی استان از صبح امروز به بررسی وضعیت سیل بندها و بندهای خاکی منتهی به شهر یزد پرداخت و از نزدیک در جریان وضعیت آنها قرار گرفت.

وی در جریان این بازدید با بیان این‌که شهر یزد در مسیر سیلاب قرار دارد و لازم است سیل بند‌های اطراف شهر یزد و دیگر شهرها بازبینی و تقویت شوند، اظهار کرد: بعد از سیل دوم در یزد تاکنون اقدامات خوبی در ساخت سیل بند‌ها و تقویت آن‌ها انجام گرفته است.

استاندار یزد افزود: با استفاده از تجهیزات صنایع و کمک ارتش و دستگاه‌های متولی در استان یزد اقدامات خوبی صورت گرفته و ضریب اطمینان و تاب آوری مناسب برای سیل بند‌ها انجام شده است.

ابوالقاسم محی‌الدینی، شهردار یزد نیز در حاشیه بازدید استاندار از سیل بندها، ایجاد  سه سیل بند در قسمت بالا دست پارک کوهستان  را از جمله اقدامات حفاظتی شهرداری یزد برای مقابله با سیلاب های احتمالی دانست و گفت: دو سیل بند تاکنون تکمیل شده و گوراب سوم قبل از پارک کوهستان با ظرفیت ۸۰ هزار متر مکعب در حال تکمیل شدن است.

محمدعلی ملک‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد هم با بیان این‌که بیش از دو هزار و ۲۰۰ بند خاکی در استان وجود دارد و بخشی از سیل بند‌ها و بند‌های خاکی به منظور ایمن سازی و تقویت آن‌ها در دستور کار گرفته است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیر ساخت در اختیار دستگاه‌ها برای تقویت و بازسازی و ساخت سیل بند‌ها و بند‌های خاکی تخصیص یافته است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1499448