یزد پورتال
31 اردیبهشت 1402 - 10:40

کاهش ۳۰ هزار تومانی قیمت هر کیسه سیمان در یزد

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد به ناآرامی بازار سیمان استان در ماه های گذشته اشاره کرد و گفت: قیمت سیمان در استان یزد از هر کیسه 95 هزار تومان به 65 هزار تومان کاهش یافت.

 علی اصغر بحری، رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی یزد در گفت و گو با خبرنگار فارس از این استان، به ناآرامی بازار سیمان استان در ماه های گذشته اشاره و اظهار کرد: از نخستین روزهای اسفندماه سال گذشته، نرخ هر کیسه سیمان با افزایش ۳۰ هزار تومانی از ۶۵ هزارتومان به ۹۵ هزار تومان رسید که متاثر از چند دلیل عمده بود.

وی افزود: افزایش قیمت دلار، انتظارات تورمی، کاهش تزریق سیمان به بازار از سوی کارخانه ها و احتکار سیمان را از جمله دلایل افزایش چند پله ای سیمان در بازار استان عنوان کرد.

بحری در بخش دیگری از سخنانش به تاکیدات استاندار یزد مبنی بر حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: یکی از حمایت‌های استاندار یزد از کارخانجات سیمان، جلوگیری از قطع برق آن ها بود که نتیجه آن جبران کمبود سیمان در بازار و عرضه سیمان های احتکار شده، در بازار شد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان یزد تصریح کرد: در پرتو این حمایت و اقدام استاندار، سیمان از هر کیسه ۹۵ هزار تومان به قیمت قبلی خود یعنی هر کیسه ۶۵ هزار تومان بازگشت.

وی در پایان با بیان این‌که نقش سیمان در قیمت قیمت تمام شده ساختمان کمتر از دو درصد است، خاطرنشان کرد: با این حساب افزایش قابل توجه قیمت مسکن و سایر مصالح ساختمان به دنبال افزایش نرخ سیمان منطقی نبوده و چنین نگاهی به سیمان در بازار صحیح نیست.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1227148

مهمترین اخبار یزد: