یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 13:16

واکسینه شدن 10 هزار رأس دام سبک در رزمایش جهادگران دامپزشکی بهاباد

مدیرکل دامپزشکی استان یزد از واکسیناسون رایگاه 10 هزار رأس دام سبک در اردوهای جهادی دامپزشکی بهاباد خبر داد.

علی فاتحی نیا، مدیرکل دامپزشکی یزد در جریان سفر خود به بهاباد در گفت و گو با خبرنگار فارس از این شهرستان، با اشاره به اهمیت آغازبکار رزمایش جهادگران دامپزشکی در شهر و روستاهای بهاباد، اظهار کرد:‌ این طی رزمایش طی دو روز در روستای کم برخوردار آسفیج از توابع شهرستان بهاباد اجرا شده است.

وی افزود: سم پاشی محل دام، مبارزه با انواع بیماری های دام، واکسیناسیون، ذبح شرعی و آموزهای ترویجی از جمله اقدامات انجام شده توسط جهادگران دامپزشکی در بهاباد است.

فاتحی‌نیا با بیان این‌که در این دوره رزمایش شش اکیپ تخصصی از متخصصان دامپزشکی مشارکت دارند، گفت:‌ نقش اردوی جهاد دامپزشکی در کنترل و مهار بیماری‌های دامی را بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مدیرکل دامپزشکی یزد در ادامه حفظ دام عشایری و دامداران را یکی از مهمترین مأموریت‌های این اداره کل در استان یزد دانست و بیان کرد:‌ تمام اقدامات سازمان دامپزشکی کشور در راستای حفظ سرمایه‌های دامی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به نزدیک شدن فصل گرم سال و افزایش انگل های خارجی بدن دام نظیر کک و کنه، سمپاشی بدن دام باید ضرورت بیشتری پیدا می‌کند و در اردوی جهادی دامپزشکی خدمات رایگان به دامداران ارائه و درخصوص بسیاری از بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های مشترک بین دام و انسان آموزش داده می‌شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1233304

مهمترین اخبار یزد: