یزد پورتال
18 فروردین 1402 - 00:25

آیت‌الله ناصری خطاب به روزه اولی‌ها: هرگز نباید از لطف الهی نا‌امید شد+عکس

امام جمعه یزد گفت: خداوند متعال همواره عنایت ویژه ای به بندگان خود دارد و ما به عنوان بندگان خدا هرگز نباید از لطف و عنایت الهی نا امید شویم.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی ظهر امروز در جمع دانش آموزان روزه اولی یزد با بیان این‌که دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده اند، مورد عنایت خداوند متعال قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: خداوند متعال جهان آفرینش را برای انسانها آفریده تا انسانها همواره به یاد خدا باشند و عبادت و بندگی او را به جای آورند.

وی با بیان این‌که خداوند متعال همواره عنایت ویژه‌ای به بندگان خود دارد و ما به عنوان بندگان خدا هرگز نباید از لطف و عنایت الهی نا امید شویم، افزود:‌ خدا ناظر بر همه کارها و اعمال و رفتار ماست و از سن تکلیف باید نسبت به اعمال و رفتار خود مراقبت داشته باشیم.

امام جمعه یزد خطاب به معلمان و مادران نیز تأکید کرد: کودکان ما بندگان خاص خدا هستند و هر کدام از آنها باید در آینده صاحب کار و مهارت و زندگی سعادتمندانه باشند و اگر می خواهید این فرزندان در مسیر تکامل و سعادت حرکت کنند، آنها را متدین و دین‌مدار تربیت کنید.

وی خاطرنشان کرد: معلمان و والدین در قبال فرزندان مسئولیت دارند بنابراین باید با توجه به معصومیتی که دارند، متدین تربیت شوند و در این صورت است که می توانند در آینده افرادی با اخلاق، متدین، خدمتگزار و آینده ساز باشند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد از کودکان به عنوان امانت الهی یاد کرد و گفت: معلمان و والدین باید تلاش کنند تا این کودکان را به جایگاه واقعی خود که همان جایگاه بندگی و عبودیت است، برسانند و آنها را در مسیر رشد، کمال و سعادت قرار دهند.

در پایان این مراسم دختران روزه اولی یزد، نماز خود را به امامت آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اقامه کردند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1132334

مهمترین اخبار یزد: